Pod pojmem hromadné neštěstí, přesněji hromadné postižení osob (HPO), si naprostá většina lidí představí železniční či letecké neštěstí, srážku tramvají, výbuch v chemičce, případně nějakou přírodní katastrofu typu povodní.

Celý článek

Začínající prázdniny vždy přináší zvýšený počet dopravních nehod, dětských úrazů a také tonutí.

Celý článek

Společnost Net4Gas s.r.o. věnovala 500.000 Kč na nákup sanitního vozidla pro RV systém Škoda Kodiaq. O dar krajští zdravotničtí záchranáři požádali v rámci grantového projektu Net4Gas s názvem Blíže regionům - komunitní rozvoj.

NE4GAS je přední českou energetickou společností v oblasti plynárenství. Je držitelem výlučné licence pro přepravu zemního plynu po ČR, kde provozuje plynovody v celkové délce 3.800km. Zároveň se snaží být v regionech „dobrým sousedem“, a proto jako jednu z forem podpory vyhlašuje vlastní grantový program. Součástí tohoto projektu je i půlmilionový příspěvek, který plynárenský gigant poskytl na nákup vozidla pro lékařskou výjezdovou skupinu v celkové hodnotě 1,3 miliónu korun. Speciál pro RV většinou slouží výjezdovým skupinám na výjezdové základně Kralovice v oblasti Plzeň – venkov.

Cílem projektu je příspěvek na modernizaci vozového parku ZZS PK, jež je jednou ze základních složek IZS v Plzeňském kraji.

Text: Vítězslav Sladký

Foto: David Jarolím

 

stažený soubor

 

stažený soubor 2

Společnost Pink Aviation, která má „domovskou základnu“ na klatovském letišti, darovala Zdravotnické záchranné službě Plzeňského kraje sto tisíc korun na dovybavení výjezdové základny ZZS.

Celý článek

rv 2

Už na konci května jsme upozorňovali na rostoucí počet tragických dopravních nehod v Plzeňském kraji. Motoristé si bohužel naše varování nevzali k srdci. Přibyly i další úrazy.

Celý článek

Od neděle 31. května 2020 do úterý 2. června 2020 se koná v hotelu Zámek Nečtiny už 15. ročník pracovní konference SPIS (systému psychosociální intervenční služby) s odborným programem cíleným na interventy. Původně plánovaný dubnový termín setkání odsunula opatření spojená s celosvětovou pandemií koronaviru.

Celý článek

Obrovský nárůst v počtu vážných dopravních nehod zaznamenali během deštivého počasí o tomto víkendu plzeňští krajští zdravotničtí záchranáři. Jedna nešťastná událost za druhou zaměstnávala už od pátečního večera všechny složky IZS.

Celý článek

Tři roky po sobě prezentovaly zdravotnické záchranné služby svou národní tísňovou linku 155. Datum 15. 5. je zvoleno symbolicky, právě s odkazem na tísňovou linku 155, která představuje pojítko mezi zdravotnickými záchranáři a těmi, kteří potřebují pomoc.

Celý článek

V úterý 12. května, kdy tradičně slavíme Mezinárodní den zdravotních sester, se ve 12 hodin rozezněly kostelní zvony a sirény na vozidlech zdravotnických záchranných služeb po celé ČR na dobu jedné minuty.

Celý článek

Stříbrská firma RSF Elektronik spol. s r.o. několik let podporuje krajské zdravotnické záchranáře, konkrétně výjezdovou základnu ve Stříbře, které již darovala mnohé vybavení.

Celý článek

S drakonickými opatřeními, která souvisí s pandemií nemoci Covid-19, poklesl v polovině března razantně provoz na českých silnicích a dálnicích. Během několika dnů osiřely i ulice a rušné třídy měst. Stalo se tak zejména z důvodu omezení volného pohybu osob.

Celý článek

Vlna solidarity spojená s dodávkami ochranných pomůcek krajským zdravotnickým záchranářům zatím nepolevuje.

Celý článek

V minulém týdnu bylo ze strany Nadace J&T a EPH distribuováno téměř půl milionu ochranných roušek, a to především do regionů a měst, ve kterých poskytují společnosti ze skupiny EPH dodávku tepelné energie. Jedním z takových měst je i Plzeň.

Celý článek

Zcela nové role se zhostili členové Vodní záchranné služby Českého červeného kříže, které jsme v Plzeňském kraji zvyklí obvykle vídat v období léta v rychlých člunech na vodní nádrži Hracholusky.

Celý článek

Stanové městečko připomíná nové dekontaminační místo, které vzniklo na parkovišti před budovou krajských zdravotnických záchranářů na Klatovské třídě v Plzni.

Celý článek

FC Viktoria Plzeň děkuje záchranářům, kteří stojí dennodenně v první linii a zachraňují naše životy. Aby jim fotbalisté alespoň trochu udělali radost v těžké době, věnovali jim 100 originálních dresů, které podepsali samotní hráči.

Celý článek

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje stále stojí v první linii v boji s pandemií koronaviru.

Celý článek

Jediný den a jediný okamžik Pavlovi V., dlouholetému řidiči Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, převrátily život naruby.

Celý článek

Krajští zdravotničtí záchranáři momentálně zažívají náročné období. Ale s nimi i personál v nemocnicích či lékárnách, stejně jako třeba prodavačky nebo pekaři.

Celý článek

Vážení přátelé, moc si vážíme každého bonusu pro naše záchranáře, každého daru či podpory....Není však v našich silách na oficiálním fcb a webových stránkách všem za jejich laskavost děkovat jednotlivě. Prosíme nezlobte se na nás za to... Jistě to neděláte pro PR, ale pro nezištnou pomoc. Díky

Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje opravdu upřímně děkují všem, kteří jim nabídli v nynějších těžkých dnech pomoc. Jedná se zejména o subjekty i soukromé osoby, jež nám nabídly po naší výzvě roušky a další ochranné pomůcky, kterých máme kritický nedostatek. Doufáme, že se situace dle příslibů v dalších dnech zlepší, ale pomáháte nám překlenout nejhorší období.

Celý článek

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje důrazně žádá pacienty, které průběžně ošetřuje, aby výjezdovým skupinám nezatajovali informace o svém pobytu v zahraničí, zejména v rizikových zemích s vysokým výskytem koronaviru.

Celý článek

S okamžitou platností dochází k deaktivaci sytému First responderů v celém Plzeňském kraji až do až do odvolání

Celý článek

Pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z Číny, Jižní Koreji, Hong Kongu, Iránu, Itálie – regiony Benátsko, Lombardie, Emilia Romagna, Piedmont, Japonska, Singapuru. Oblasti nákazy novým koronavirem SARS-CoV-19

NEMÁTE žádné příznaky onemocnění:

 

Po celou dobu maximální inkubační doby, tj. 14 dnů od odletu z oblasti nákazy, zůstaňte doma, minimalizujte kontakt s ostatními lidmi.

Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu.

Kontaktujte telefonicky územní pracoviště odboru protiepidemického KHS Plzeňského kraje se sídlem v Plzni.

 

Infolinky Plzeňského kraje

Po-Pá-7:00-15:00 podle místa bydliště, kde obdržíte veškeré informace, jak dále postupovat.

Domažlice: 379 723 421;
Klatovy: 376 370 624, 376 370 611;
Plzeň-jih: 377 155 205, 377 155 212, 377 155 231, 377 155 120;
Plzeň-město: 377 155 100, 377 155 106, 377 155 107;
Plzeň-sever: 377 155 204, 377 155 216, 377 155 203, 377 155 206;
Rokycany: 371 709 430, 371 709 431;
Tachov: 374 732 518, 374 732 518 520

Po-Pá-15:00-20:00 , So-Ne-svátky-8:00-20:00

tel. 724 090 060, 736 483 572

Příslušný praktický lékař Vám vystaví potvrzení o nařízení karantény.

 

Kde získáte informace

Infolinka Státního zdravotního ústavu: 724 810 106, 725 191 367

https://www.plzensky-kraj.cz/jak-jednat-v-pripade-podezreni-na-nakazu-koronavi

https://www.nemocnicepk.cz/koronavirus/

Prosíme veřejnost, aby v případě dotazu nebo získání informaci týkající se onemocnění spojená s koronavirem využívali infolinky a kontakty viz výše.

Linka 155 je primárně určená pro život a zdraví ohrožující stavy.

Děkujeme.

 

Pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z oblastí zasažených novým koronavirem SARS-CoV-19

MÁTE horečku, kašel a dechové potíže, zůstaňte doma minimalizujte kontakt s ostatními lidmi.

Při kašli a kýchání si zakrývejte ústa a nos kapesníkem nebo paží či rukávem ne dlaní! Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu. Kontaktujte bez prodlení Kliniku infekčních nemocí a cestovní medicíny FN Plzeň (IK) na tel. 377 402 264, 377 402 657.

Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na IK, nejezděte hromadnou dopravou; použijte vlastní vozidlo, příp. volejte tel. 155. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem IK.

 

 

Text: Odd. PR A mediální komunikace ZZS PK

Na čtyři sta odborníků, lékařů, zdravotnických záchranářů a dalších specialistů, se sjelo do plzeňského Parkhotelu, kde 27. a 28. února probíhá 9. ročník Plzeňských dnů urgentní medicíny. 

Celý článek

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje začala využívat další unikátní transportní prostředek. Nese název Baby Pod 20 a je určen k transportu novorozenců a malých dětí zejména po překotných porodech doma nebo v terénu.

Celý článek