V areálu Domažlické nemocnice vzniklo nové dekontaminační pracoviště Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje.

Celý článek

Nová, moderně vybavená výjezdová základna pro Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje je ode dneška v provozu ve zrekonstruovaných prostorách v Plané na Tachovsku. Rekonstrukce za 13 mil. Kč byla dokončena o měsíc později z důvodu epidemiologické situace.

Celý článek

Kolona šestnácti sanitek záchranné služby, ke kterým se připojila ještě vozidla hasičů, projela dnes před polednem pomalu Plzní.

Celý článek

V únoru proběhne již devátý ročník tradiční kampaně Suchej únor, která pomáhá široké veřejnosti prověřit její vztah k alkoholu a změnit zaběhlé návyky.

Celý článek

Po krátké těžké nemoci nás 29. ledna 2021 navždy opustil ve věku pouhých dvaašedesáti let dlouholetý řidič Zdravotnické záchranné služby Václav Janeček (narozen 2. září 1958).

Celý článek

 Zdravotnické operační středisko ZZS PK vyslalo v úterý 26. ledna odpoledne výjedovou skupinu RZP ze základny Plzeň - Bory do lesního porostu v chatové oblasti Újezd nade Mží. Muž ročník 1949 tady během procházky v hlubokém sněhu upadl a poranil si dolní končetinu. Z na první pohled banálního úrazu se stalo drama se šťastným koncem.

Celý článek

Prvních jednadvacet záchranářů Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje podstoupilo očkování proti nemoci Covid – 19 v očkovacím centru Fakultní nemocnice v Plzni v neděli 10. ledna 2020.

Celý článek

Letošní oslavy konce roku byly patrně vlivem vládních restrikcí o něco klidnějšší, než v uplynulých letech.

Celý článek