Aktuálně 2022

Silvestrovské oslavy ve znamení potyček a smrtelné dopravní nehody

Plzeňští krajští zdravotničtí záchranáři si klidné oslavy příchodu roku 2022 neužili.

 K drobným potyčkám, zejména před plzeňskými ubytovnami, docházelo už v podvečer 31.prosince. Od večerní 22. hodiny do sedmi ráno pak vyjížděly sanitky ZZS PK zhruba devadesátkrát, z toho padesát výjezdů se odehrálo po půlnoci. Celkem 4x startoval vrtulník LZS AČR z Plzně Líní, dvakrát k primárním událostem v Plzeňském kraji, k jednomu sekundárnímu mezinemocničnímu transportu a jednou do Karlovarského kraje.
 Událo se 27 úrazů a napadení spojených se silvestrovským veselím, z nichž nejzávažnější byl pád pětatřicetileté ženy z výšky v Domažlicích. Na Tachovsku pak došlo k popálení muže od petardy v oblasti obličeje a pacient musel být transportován na popáleninové centrum v Praze na Vinohradech.
 K potyčkám, zejména mezi mladými lidmi, pak po celou noc docházelo na nejrůznějších místech kraje – v Plzni, Klatovech, Rokycanech nebo ve Kdyni.
 Přímo v centru Plzně po druhé hodině ranní došlo bohužel k smrtelné dopravní nehodě. Řidič r. 1983 najel v křižovatce poblíž Prazdroje ve směru na Prahu s vozem Audi A6 ve vysoké rychlosti do sloupu veřejného osvětlení. Přes veškerou snahu výjezdových skupin musel lékař ZZS konstatovat smrt u řidiče a nařídil odběr krve a soudní pitvu.
 Dozvuky silvestrovských oslav probíhaly ještě ráno. Zatímco v Horažďovicích a Starém Plzenci se odehrály další potyčky, někteří se na Nový rok vrhli do práce ne úplně šťastným způsobem. Hned těsně po páté hodině spadla žena r.1998 v Horšovském Týně ze žebříku, další muž se lehce zranil v Kašperských Horách motorovou pilou.
 Opatrujte se a dávejte na své zdraví v novém roce 2022 pozor.

Text a ilustrační foto: Vítězslav Sladký

31