Aktuálně 2022

Budoucí strojaři podpořili plzeňské záchranáře. Děkujeme!

 V pátek 7. ledna navšítívili plzeňské zdravotnické záchranáře studenti Střední průmyslové školy strojnické a SOŠ prof. Švejcara v Plzni v doprovodu ředitelky školy Ing. Jarmily Konopové a pedagoga Mgr. Jiřího Prunera.

 Ti uspořádali ve škole sympatickou sbírku na podporu záchranářů ve složité covidové době. Cílem finanční sbírky bylo zdravotníkům zejména zpříjemnit jejich nesmírně náročné služby. Nakonec studenti vybrali 21 tisíc korun, za které pro jednotlvé výjezdové základny (Bory, Doubravka, Lochotín, Koterov a Zdravotnické operační středisko) pořídili televizi, kávovar, domácí grill a občerstvení včetně energetických nápojů a kávy.
 Záchranáře obrovská solidarita ze strany studentů nadchla. "Zatímco jsme se v první vlně covidu setkávali s obrovským zájmem veřejnosti o naší činnost, postupně začala podpora pomalu slábnout. O to větší radost nám udělalo, že nás chtěli dárky potěšit právě studenti, kteří rozhodně nepatří k vysokopříjmovým skupinám. Velmi jim za jejich podporu děkujeme," uvedla tisková mluvčí ZZS PK Mária Svobodová.
 Střední průmyslová škola strojnická a SOŠ prof. Švejcara v Plzni patří k největším školám v Plzeňském kraji. Momentálně vychovává přes 900 studentů. Zároveň patří k nejtradičnějším středním školám v průmyslové Plzni a řada našich zaměstnanců před záchranářským studiem "vychodila" právě tuto školu. 
 "Naše škola sídlí asi 500 metrů od hlavního sídla záchranářů. Všimli jsme si, kolik vám přibylo výjezdů a jak často jezdí pod našimi okny posádky sanitek v covidových overalech. Proto vám naši studenti chtěli zpříjemnit pobyt v práci, které si velmi vážíme", prohlásila ředitelka Jarmila Konopová.
 Ještě jednou mnohokrát děkujeme a ať se Vám v životě daří!

Text a foto: Vítězslav Sladký (absolvent SPŠS z r. 1989)

skola 2  skola 3