Aktuálně 2022

Prezentace složek IZS v Horšově i Nýřanech přilákala malé i velké

O záchranářské prezentace má veřejnost velký zájem. Obdrželi jsme další poděkování.

 Den dětí s IZS, tentokrát na téma ,,Poznej naše hrdiny”, se uskutečnil v sobotu 28. května v areálu školního statku v Horšově.
 Slunečný, i když velmi větrný den přilákal minimálně stovku lidí. Rodiny s dětmi si užili zajímavé odpoledne plné her a ukázek práce složek IZS. Děti si postupně prošly deset stanovišť, na konci na ně čekala sladká odměna.
 "Třetí zastávkou bylo právě stanoviště zdravotnické záchranné služby. Hlavní náplní bylo informovat a edukovat. Děti si mohly prohlédnout sanitní vozidlo a dozvědět se více o činnosti zdravotnické záchranné služby. Zejména rodiče zaujala ukázka, jak provádět u dětí vypuzovací manévry při dušení cizím tělesem. Návštěvníci se dále naučili správné technice nepřímé srdeční masáže, kterou si vyzkoušeli na modelech dospělého, dítěte a novorozence. Zájem byl opravdu veliký, a to i u hodně malých dětí. Za odměnu si děti odnesly drobný dárek a sladkost," vysvětluje záchranářka Bc. Marcela Soukupová ze ZZS PK.
 V rámci akce proběhla i ukázka v podobě společného zásahu hasičů a záchranářů při dopravní nehodě. Jednalo se o dopravní nehodu, při níž byl zraněn motocyklista a řidič osobního vozu, který byl v bezvědomí a zůstal ve voze zaklíněn. Diváci mohli vidět hasiče, jak vyprošťují zraněného z vozu. Zraněný byl poté předán záchranářům, kteří ho vyšetřili a ošetřili. Vše probíhalo za vzájemné spolupráce a komunikace.
 Obrovský zájem veřejnosti pak sklidil "DEN složek IZS", který se konel v Nýřanech na Masarykově náměstí. Na první nýřanskou akci tohoto typu zavítala nejen spousta rodičů, ale hlavně dětí, kterým převážně patřila. Pro představu, v dopoledních hodinách si akci užilo rekordních 800 dětí! Představení práce nejen ZZS PK bylo jistě přínosem pro každého návštěvníka. Za skvělý výkon našich záchranářů jsme obdrželi poděkování ze sdružení Dvorekboys od Lukáše Lukšíka.
 Po dvouleté covidové pauze podobné akce lákají spoustu rodin s dětmi. Věříme, že si je návštěvníci užili a dozvěděli se spoustu nových informací.

Text: Marcela Soukupová, Vítězslav Sladký
Foto: ZZS PK, Marcela Soukupová

 

den dětí 4  den dětí 1  den dětí 3  den dětí 2