Aktuálně 2022

Jsme v Techmanii! Navštivte novou expozici

Celou uplynulou sobotu strávili zástupci zdravotnických záchranářů v plzeňské Techmanii, kde se ZZS PK stala součástí zcela nové interaktivní expozice.

 Zdravotničtí záchranáři zde předváděli svojí techniku, resuscitační a výcvikové modely a také svůj Bio Hazard tým. K vidění byl i speciální automobil, který vyjíždí k případům s hromadným postižením osob. Spoustu malých i dospěláků jsme naučili během akce správně laicky resuscitovat.
 V Techmanii si totiž nově můžete prohlédnout novou expozici, která je zaměřena na využití infračervených technologií především u složek integrovanného záchranného systému, tedy i ze strany ZZS PK. Jak využívat tyto technologie lépe, jak je zdokonalit, jak pomocí nich ulehčit práci nejen zdravotníkům? Nejenom na tyto otázky byl zaměřen projekt Beterka, jehož autorem je prof. Milan Honner z výzkumného centra NTC Západočeské univerzity v Plzni. Základní myšlenkou tohoto vědeckého záměru bylo rovněž využití infračervených technologií v dobách pandemických hrozeb.
 Expozice se připravovala téměř rok. Od prvopočátku do realizace uběhla řada měsíců příprav a výsledek si nyní můžete prohlédnout v plzeňské Techmanii i vy sami.

 Více se dozvíte také ZDE

 Otevřeno je v Techmánii denně 6 dnů v týdnu mimo pondělí, kvůli natáčení televize jsou expozice nedostupné 21., 22. a 26. června.

Text: Vítězslav Sladký
Foto: Maria Svobodová, ZZS PK

 

Bet 1  bet 3  bet 2

bet 5  beterka 3  bet 4