Aktuálně 2022

Lékařka ZZS PK v civilu se snažila zachránit život řidiči auta

Jedna z lékařek Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v civilu a mimo službu přijela k vážné dopravní nehodě. Pokusila se zachránit život těžce zraněnému řidiči.

 K dramatické situaci došlo u obce Trnová na severním Plzeňsku v sobotu 9. července dopoledne. Automobil Škoda Fabia řízený třiačtyřicetiletým mužem vyjel ze silnice, bokem ze strany řidiče narazil do stromu a zůstal viset nad strží. Vrak vozidla byl nalezen náhodně projíždějící lékařkou ZZS PK, která se dostala složitým terénem k vozidlu a snažila se pomoct řidiči v bezvědomí. Zároveň jí pomáhal řidič dalšího nákladního vozidla, který provizorně zajistil automobil proti sesunutí ze srázu. Následně byl řidič havarovaného vozu vyproštěn HZS. Přes veškerou snahu zasahujích bohužel devastujícím poraněním podlehl.
 V každém případě naši záchranáři chtějí právě jménem zasahující lékařky poděkovat všem, kteří se na pokusu o záchranu zraněného jakkoli podíleli: "Chtěla bych poděkovat všem svědkům události, kteří mně byli do příjezdu všech složek IZS na místo neštěstí ‚k ruce‘ a velice mi při záchraně pacienta pomáhali, jak při zabezpečení vozu proti pádu ze srázu, tak při zajištění přístupu k pacientovi," uvedla lékařka, jež se shodou okolností ocitla u nehody jako první a zároveň jí nahlásila Zdravotnickému operačnímu středisku.

Text: Vítězslav Sladký, Andrea Divišová

Foto: HZS PK a Krimi-plzen 

mc 1  mc 2