Aktuálně 2022

Zdravotničtí záchranáři zasahovali u tragické nehody. Na místě zůstali tři mrtví

K jedné z nejtragičtějších letošních dopravních nehod došlo dnes odpoledne na dálnici D5 poblíž obce Benešovice na Tachovsku. Na místě zahynul jeden dospělý a dvě děti.

 Kamionu jedoucímu ve směru na Rozvadov údajně podle svědků explodovala pneumatika, obří stroj se stal neovladatelným a přeletěl středová svodidla, kde se postupně střetl se třemi osobními vozidly. Vlivem obrovského nárazu kamion zdemoloval zejména protijedoucí vůz Audi, ve kterém cestovala mladá rodina. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky, vzlétl i vrtulník LZS AČR z Líní u Plzně. Třem lidem bohužel záchranáři nedokázali už pomoct. Rozsáhlým zraněním podlehl jeden dospělý a dvě děti.
 "Na místě zasahovaly pozemní posádky a letecká záchranná služba. Leteckou cestou byla při vědomí transportována asi čtyřicetiletá žena se středně těžkými zraněními na Emergency FN Plzeň. Řidič kamionu utrpěl lehčí zranění a akutní stresovou reakci a byl pozemním posádkou transportován na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. Muž a dvě děti z osobního automobilu utrpěli zranění neslučitelná se životem, lékař na místě konstatoval jejich úmrtí," upřesnila tisková mluvčí záchranářů Maria Svobodová.
 Podle zdravotnických záchranářů se jedná o jednu z nejtragičtějších nehod v tomto roce, ke kterým na území Plzeňského kraje došlo. Následky nehody otřásly i zkušenými záchranáři a hasiči. Proto opět apelujeme na všechny řidiče - jezděte opatrně.

Text: Vítězslav Sladký
Foto: PČR, HZS, Krimi-plzen

neh 3  neh 4