Aktuálně 2022

Zdravotničtí záchranáři se představují na veletrhu ITEP

Veletrh cestovního ruchu ITEP patří k největším prezentačním akcím Plzeňského kraje. Jeho tradiční součástí jsou i záchranáři Zdravotnické záchranné služby PK, jejichž je Plzeňský kraj zřizovatelem. Veletrh se koná po dvouleté covidové pauze.

 I letos jsme tedy rozbalili svůj stan v hale TJ Lokomotiva Plzeň a až do sobotního podvečera předvedeme příchozím svojí techniku a všechny děti i dospělé naučíme správně laicky resuscitovat. Hned první den naši záchranáři zodpověděli mnohé zvídavé otázky, řada maminek s malými dětmi se například zajímala, jak správně postupovat, když jejich dítě aspiruje stravu a začne se dusit. Jednu z komentovaných ukázek neplánovaně naši záchranáři předvedli na výzvu pořadatelů přímo na jevišti. Děti se mohly také zabavit vybarvováním omalovánkové sanitky.
 Na diváky i letos čekají zajímaví hosté. Dnes dorazil český divadelní a filmový herec Lukáš Hejlík, který je známý i svým blogem a projektem Gastromapa o českých restauracích, kavárnách a bistrech. Pátečním hostem bude česká herečka, dabérka a moderátorka kulinářského pořadu Peče celé Česko Tereza Bebarová. Doslova kulturními hvězdami dnešního dne se staly klavíristka Táňa Vaněčková a zpěvačka Ivana Klimentová, které ve třech blocích zahrály a zazpívaly známé šansony a muzikálové hity. Hudba se střídala v rychlém tempu s cestovatelskými přednáškami.
 Vystavovatelé dorazili nejen z Plzeňského kraje a Čech, ale také z Německa, Rumunska či Slovenska. Zajímavou expozici nabízí rumunská Asociace Dunaj Nová Moldava, zástupci sklářského muzea ve Frauenau i sousední Ústecký kraj. K ochutnání je množství regionálních specialit i dobrá vína z Moravy.
 Přijít můžete ještě zítra od 10:00 do 18:00 a v sobotu od 10:00 do 17:00. Na stánku Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje se n vás těšíme!

Celý program najdete na www.itep-plzen.cz 

Text: Vítězslav Sladký

Foto: Vítězslav Sladký, Jan Beránek

itep L1  ITEP L2  ITEP L3

ITEP L4  ITEP L5  ITEP L6