Aktuálně 2022

Cestářské rodeo? I s našimi záchranáři!

Přestože dnes vrcholil veletrh cestovního ruchu ITEP, zúčastnili se naši zdravotničtí záchranáři i další tradiční akce - Cestářského rodea.

 Ač venkovním akcím letošní zářiové počasí moc nepřeje, a tento víkend se k četným přeháňkám přidaly i velmi chladné teploty, rodeo se setkalo s velkou přízní diváků. Naši promrzlí záchranáři zde dohlíželi na bezpečnost všech účastníků i návštěvníků, edukovali veřejnost v resuscitaci a první pomoci a samozřejmě předvedli také dynamickou ukázku v koordinaci s ostatními složkami IZS. Celá show proběhla na Armádním střeleckém stadionu Dukla v Plzni – Lobzích, zatímco poslední dva ročníky se konaly vzhledem k vývoji pandemické situaci bez účasti veřejnosti na středisku Správy a údržby silnic Plzeňského kraje v Kralovicích.
 Klání spočívá v tom, že jednotlivé týmy soutěží v jízdě zručnosti s nákladním automobilem se sypací nástavbou a musejí v co nejkratším čase s co nejmenším počtem chyb zdolat překážky, s nimiž se mohou na svých cestách setkat i v reálném provozu. Tradičně na akci předvádí své umění i jednotlivé složky IZS, tedy Zdravotnická záchranná služba, Hasičský záchranný sbor a Policie České republiky, ke kterým se letos přidaly i Celní správa ČR, Vězeňska služby ČR, Městská policie Plzeň, Český červený kříž nebo Muzeum na demarkační linii Rokycany.  Soutěž podporuje Plzeňský kraj pod záštitu hejtmanů Plzeňského a Karlovarského kraje a radních pro dopravu.
 Ač nám již propršely tři víkendy a s nimi i Bezpečná Šumava, Hrdinové Plzně i Cestářské rodeo, nevzdáváme to a těšíme se s Vámi opět na viděnou na dalších akcích!

Text: Vítězslav Sladký

Foto: Jan Beránek 

rodeo 1  Rodeo 3

Rodeo 2  Rodeo 4