Aktuálně 2016

Krajští zdravotničtí záchranáři zasahují ve škole v přírodě

Krajští zdravotničtí záchranáři zasahují ve škole v přírodě Na Sklárně u obce Žihle.

Dnes, 7. dubna 2016, došlo ve škole v přírodě „Na Sklárně“ v katastru obce Žihle k hromadnému postižení osob (HPO) - dětí školního věku (I.-IV. třídy ZŠ). Operátorka zdravotnického operačního střediska ZZS Plzeňského kraje přijala tísňovou výzvu v 0,35 hod s tím, že asi 15 dětí má zažívací potíže. Na místo okamžitě vyjely tři vozidla zdravotnické záchranné služby, o pomoc byli zároveň požádáni provozovatelé sanitek zdravotnické dopravní služby (ZDS).

Přímo na místě události bylo zjištěno, že zdravotní potíže má více dětí a proto byl požádán o součinnost HZS, který na místo vyslal autobus z PS Plzeň-Košutka. Postupně na místo události vyjelo dalších osm vozů zdravotnické záchranné služby včetně vozů hromadného neštěstí a inspektora provozu. Do deváté hodiny ranní bylo celkem převezeno 53 postižených osob – dětí do nemocnic v Plzni, Rokycanech, Žatci, Karlových Varech, Hořovicích a v Mostu.

V současné době jsou stále naše výjezdové skupiny na místě události, celkový počet dětí v místě školy v přírodě bylo kolem 200, nelze tedy vyloučit další nárůst postižených infekční událostí. Událost byla nahlášena na Krajskou hygienickou stanici se sídlem v Plzni.

Akce byla ukončena po téměř dvanácti hodinách v půl jedné po poledni. Celkový počet transportovaných dětí je 58.