Aktuálně 2016

Večer Zdravotnické záchranné služby Pk sklidil velký zájem

Velký ohlas odborné veřejnosti sklidil Večer Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, který se uskutečnil 20. dubna tohoto roku na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni.

Celému Večeru předsedal doc. MUDr. Ivan Chytra, CSc., Ph.D., pedagog, vědec a lékař KARIM FN Plzeň. Lékaři z krajské záchranky prezentovali celou řadu zajímavých témat. Zazněly následující prezentace:

 

NUDr. Vidunová J., MUDr. Židková A.: Závažné trauma pánve - kazuistika

MUDr. Zachová Z., MUDr. Tupý R.: PRES - Posterior reversible encephalopathy syndrome - kazuistika

MUDr. Procházka M.: Hemiplegie, která nebyla iktem - kazuistika

MUDr. Divišová B.: Pád z výše - kazuistika

 

Velkou flexibilitu pak prokázal náměstek útvaru zdravotnických činností ZZS Pk MUDr. Robin Šín, který namísto avizované přednášky s názvem Znalosti členů výjezdových skupin v oblasti řešení mimořádných událostí aktuálně pohovořil o nedávné a mediálně známé události s hromadným postižením osob, ke které došlo 7. dubna 2016 ve škole v přírodě u obce Žihle na severním Plzeňsku. Zde onemocnělo akutními zažívacími obtížemi 80 z 200 ubytovaných dětí, ze kterých muselo být téměř šedesát transportováno k ošetření do několika nemocnic. Doktor Šín shrnul činnost ZZSPk na místě, nasazení prostředků a vyhodnotil pozitiva i negativa celé akce, z nichž se lze poučit do budoucna.

Všichni přednášející sklidili zaslouženou pozornost zaplněného sálu.