Aktuálně 2016

Záchranáři obstarali dozor a edukaci na Fery Cupu. Sami i závodili

V sobotu 4. června  2016 se naše výjezdová skupina zúčastnila v pořadí již druhého ročníku benefičního cyklistického závodu FERY CUP 2016, který probíhal v obci Šťáhlavice nedaleko zámku Kozel.
Závod založil František Raboň, jenž patří k nejúspěšnějším českým cyklistům posledního desetiletí. Závodit začal v roce 2006 a poté se zúčastnil 5x Giro d'Italia, 2x Vuelta Espana a třikrát se stal Mistrem České republiky v časovce. Nyní podniká a část svého času věnuje charitě. Proto byl výtěžek ze závodu věnován ve prospěch neziskové organizaci CENTRUM HÁJEK z.ú., která již čtvrtým rokem pečuje o děti i s těmi nejtěžšími stupni postižení. Zdravotnická záchranná služba se s radostí stala partnerem tohoto projektu. 
Na místě působila po celou dobu výjezdová skupina RZP, která se starala jak o zdravotnické zajištění závodu, tak o statické ukázky vozidla ZZSPK a edukační činnost. Edukace byla zaměřena především na KPR dětí a dospělého, na včasné rozpoznání zástavy oběhu a základní zvládnutí úkonů, které je potřeba provést ještě před příjezdem záchranné služby. Dále jako velmi aktuální osvědčilo téma cizího tělesa v dutině ústní u dětí. A v neposlední řadě bylo představeno sanitní vozidlo, které jako obvykle budilo značnou pozornost. Co se týká zdravotnického zajištění, naši záchranáři ošetřovali zejména oděrky a prekolapsové stavy.
 
Pokládáme za důležité ještě upozornit, že jsme měli zástupce i v cyklistickém poli. Jednalo se o zaměstnance z výjezdové základny Vlčice ( Piterka Lukáš, Beneš Martin a Petrák Ondřej ), poslední ze jmenovaných se dokonce ve své věkové kategorii umístil na 3 místě ! 
 
IMG 0171 20160604 110753 received 10205443702446747
 
Foto: Krýdová, Mottl, Beneš