Aktuálně 2016

Plzeňský den IZS se i přes nepřízeň počasí vydařil

Bohatý program nabídl již 8. ročník Plzeňského dne IZS, který se uskutečnil ve středu 15. června od 9 do 15 hodin v areálu za řekou Mží vedle OC Plzeň Plaza pod záštitou primátora města Plzně Martina Zrzaveckého.

Tradiční akce patří k vůbec největším preventivně bezpečnostním projektům, na nichž se pravidelně podílí všechny složky integrovaného záchranného systému. K vidění byly nejen statické, ale i dynamické ukázky techniky a výcviku. Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje navíc všechny zájemce edukovala v první pomoci a neodkladné kardiopulmonální resuscitaci. Krajští záchranáři prezentovali svoji činnost vedle dalších základních i ostatních složek integrovaného záchranného systému. Společně s HZS a PČR předvedli zásah u dopravní nehody. Laická veřejnost, ale i příslušníci dalších složek IZS, si měli možnost prohlédnout techniku a vybavení nejen ZZS PK. Na letošním ročníku mohli zájemci poprvé vidět vůz pro hromadné postižení osob využitelný při mimořádných událostech. Při slavnostním zahájení za management ZZS PK vystoupila MUDr. Jana Vidunová, která v dalším vstupu společně s tiskovými mluvčími HZS a PČR komentovala ukázku zásahu při dopravní nehodě. Plzeňský den IZS svoji návštěvou poctila za Plzeňský kraj i radní pro zdravotnictví ing. Milena Stárková.

V letošním roce připravily pořádající odbory bezpečnosti a prevence kriminality a krizového řízení magistrátu pro dětské návštěvníky soutěž „Stezka malých hrdinů“, díky které se dozvěděli mnoho zajímavých a důležitých informací. Do programu se zapojil také tým BESIPu s prezentací simulátoru nárazu a převrácení, pro zájemce byl k dispozici automobilový i motocyklový trenažér.

I přes dopolední nepřízeň počasí se Plzeňský den IZS vydařil a přinesl mnohá poučení, jež se mohou v krizové situaci komukoli hodit. Poděkování zaslouží všichni zaměstnanci ZZS PK, kteří se aktivně akce zúčastnili a zajímavou formou prezentovali svoji práci.

 

IZS 6

 

IZS 3

IZS 2

 

IZS 4

 

IZS 5

 

IZS 1

 

Foto: Michal Sedlák