Aktuálně 2016

Záchranáři na Dni s IZS ve Stříbře i na Branném dni v Blovicích

S blížícím se koncem školního roku krajští zdravotničtí záchranáři opět edukovali děti a další veřejnost na několika akcích, kde zároveň předvedli svojí techniku.

 Jednalo se například o Branný den v Blovicích, který se konal na hřišti místního gymnázia. Akce se společně s naší výjezdovou skupinou RZP zúčastnil také SDH Blovice, PČR z místního oddělení Blovice a logistický prapor Klatovy. Asi 270 studentů se seznámilo s prací jednotlivých složek IZS a vyzkoušeli si na modelech resuscitaci dětí i dospělých. Dozvěděli se, jak správně volat na tísňovou linku 155 či použít AED. Žhavým tématem nadcházejícího léta byla záchrana tonoucího. Studenti ve věku 11 - 19 let o problematiku projevili značný zájem a získali řadu cenných informací.

 V podobném duchu se nesl i den s IZS ve Stříbře. Ten byl určen zejména dětem ze ZŠ v Mánesově ulici a proběhl v areálu hasičů. Žáci zmíněné školy si s velkým zájmem prohlédli techniku záchranářů i hasičů, vyzkoušeli si prakticky základy 1. pomoci a kladli záchranářům nejrůznější otázky ohledně jejich práce. S velkým úspěchem se setkal i výcvik služebních psů PČR. Akce se zúčastnilo na 260 dětí se svými učiteli.

IMG 20160628 093858 IMG 0022 IMG 0060

Foto: Petr Leberzahn a Karel Hnilica ml.