Aktuálně 2016

Záchranáři zpříjemnili dětem konec prázdnin

V sobotu 27. srpna 2016 pořádal Sbor dobrovolných hasičů města Plané u Mariánských Lázní zábavné odpoledne pro děti a jejich rodiče. 

Vlastně se jednalo o symbolické rozloučení s letními prázdninami. Akce se mimo pořádajícího SDH Planá zúčastnili taktéž místní městští strážníci s ukázkou služební kynologie a záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje s vozidly Mercedes Benz Sprinter a vozidlem pro hromadná postižení osob GAZ. K vidění byla taktéž historická služební vozidla dřívější Veřejné bezpečnosti. Krom nejmodejnější hasičské a záchranářské techniky tak malí i velcí mohli obdivovat naleštěné Volhy a Žigulíky s nápisy VB.

 Velký zájem budilo zejména vozidlo GAZ Gazelle,  u něhož záchranáři odpovídali na rozmanité dotazy nejen dětí, ale taktéž jejich rodičů. Stranou nezůstal ani Mercedes, děti si osahaly veškeré pomůcky, které záchranáři při své práci používají a technikou byly doslova unešeny. Při akci byly taktéž rozdány drobné upomínkové předměty. Nezbývá než konstatovat, že se celá akce povedla. Největší odměnou byly pro záchranáře rozzářené oči dětí, z nichž některé začaly ihned uvažovat o profesi zdravotnickcý hzáchranářů nebo hasičů. 

20160827 142058 20160827 141842 20160827 142205

Foto: Jan Habrdle