Aktuálně 2016

První zvonění zahájilo nový školní rok

Již po dvanácté se uskutečnilo v Borském parku v Plzni zábavné odpoledne s názvem První zvonění, které odstartovalo nový školní rok 2016/17. Krajští zdravotničtí záchranáři nemohli chybět! Akci pořádá tradičně městský obvod Plzeň 3.

Program začal ve čtvrtek 1. září ve 13 hodin a byl tradičně nabitý soutěžemi, nejrůznějšími atrakcemi a hudebními vystoupeními. Prvním zvoněním tentokrát provázela moderátorka Kamila Mikšovská, známá z televize Prima. Děti pozvala na obří skákací hrad, nafukovací skluzavku nebo trampolíny. Bylo možné si také vyzkoušet třeba bodyzorbing či se svést na koních. Nechybělo oblíbené malování na obličej, divadlo a také spousta soutěží. Hlavním hvězdou Prvního zvonění v Borském parku letos byla skupina ATMO Music, kterou Raper Beef (Kryštof Peuker) a producent ODD (Ondřej Turták) založili v roce 2012.

Jelikož se akce zúčastnlo několik tisíc školáků a studentů, nemohla chybět ani Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje. Výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci nejenže byla připravena ošetřit případné úrazy či kolapsy dětí, ale zároveň zájemcům ukázala, jak správně poskytovat první pomoc. Vždyť právě děti už v minulosti pohotovou reakcí zachránily několik lidských životů. Letošní novinkou bylo představení speciálního automobilu GAZ Gazella pro případ hromadných neštěstí, které budí zaslouženou pozornost na řadě akcí s účastí veřejnosti. Počasí školákům přálo, takže si cestu do školních lavic náležitě zpříjemnili.

 zvonení P1200870

Foto: Martin Brejcha a Vítězslav Sladký