Aktuálně 2016

Prohlídky plzeňské záchranky se staly hitem letošního léta

S obrovským zájmem veřejnosti se opět setkaly exkurze na výjezdové základně ZZS Pk v Plzni na Borech, které tentokrát probíhaly během celého víkendu 10. - 11. září.

Všechny termíny prohlídek byly vybookovány v rekordně krátkém čase, podobně, jako tomu bylo již v srpnu. "Zájem veřejnosti nás opravdu mile překvapil. A to i proto, že krásné letní počasí lákalo spíš k vodě, a také se souběžně konala na různých místech Plzeňského kraje řada dalších zajímavých akcí," sdělil nám zcela vyčerpaný, ale spokojený tiskový mluvčí krajských záchranářů Martin Brejcha, který během soboty i neděle návštěvníky provázel.

Všichni zájemci si prohlédli nejen samotné sídlo záchranné služby na Klatovské třídě, ale samozřejmě také ostré zásahové vozy, s nimiž během exkurzí záchranáři často vyjížděli přímo za svými pacienty. Účastníky čekal také krátký výklad o historii a činnosti ZZS Pk, několik videoklipů z krizových situací během výjezdů a soutěž pro malé i velké o drobné upomínkové předměty. Velký zájem a mnoho dotazů mířilo také na činnost srdce záchranky, tedy operačního střediska, kam denně míří téměř dvě stovky tísňových volání z celého Plzeňského kraje. Neméně atraktivně působily i speciální automobily pro případy větších neštěstí s hromadným postižením osob nebo prostředky Bio hazard týmu, které záchranáři mají k dispozici pro vysoce infekční pacienty.

P1210288 P1210283

Text a foto: Vítězslav Sladký