Aktuálně 2016

Dětské světy se setkaly na Švihově

Výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje se stala v sobotu 10. září na vodním hradu Švihov součástí úžasného projektu Plzeňského kraje s názvem: ,,Setkání dětských světů.“ 

 Cílem akce bylo nahlédnout do světa očima dětí a zároveň podpořit děti z dětských domovů se zdravotními či sociálními hendikepy v jejich mnohdy nelehké integraci se zdravými dětmi. Vytváření komunit, kde se všechny děti cítí bezpečně, se snáze daří formou zábavného edukačního programu. Program umožnil naplno prožít kouzelný den cca 300 dětem z dětských domovů i dětem s hendikepem z různých zařízení na území Plzeňského kraje: Dětskému domovu v Horšovském Týně, Dětskému domovu v Kašperských Horách, Dětskému domovu v Nepomuku, Dětskému domovu Čtyřlístek v Plané, Dětskému domovu DOMINO v Plzni, Dětskému domovu ve Staňkově, Dětskému domovu v Tachově, Dětskému domovu v Trnové, Domovu pro osoby se zdravotním postižením Milíře i Domovu pro osoby se zdravotním postižením Bystřice nad Úhlavou. Dále se programu účastnili návštěvníci z řad veřejnosti a zástupci médií.

Mezi hlavní aktivity všech dětí patřily oživlé prohlídky, výstava vývoj zbraní, korálková hra, výrobní tržiště, ukázky a výuka dobových tanců, středověké dětské hry, rytíři a koně, alchymistická dílna, pavučina, katovna / mučírna, fotokoutek, lanové aktivity, zvířecí zóna s dozorem, projížďky loďkou, venkovní hudební scéna. Naše výjezdová skupina děti velmi zaujala, zejména prohlídky sanitního vozu. Všichni měli možnost vyzkoušet si pod dohledem záchranářů přístrojové vybavení sanitního vozu, spouštění zvukových a světelných signalizací a samozřejmě probíhalo i focení v záchranářské vestě na místě řidiče. Každý si mohl zkusit, alespoň na chvilku, jaké je to být záchranářem.

 I přes vyšší venkovní teploty během akce nebyl potřebný zdravotnický zásah ze strany naší posádky. Všechny děti i dospělí dodržovali nejen pitný režim, ale i bezpečnostní pokyny ze strany organizátorů. Krásné počasí vykouzlilo na Švihově nádhernou letní atmosféru, ač prázdniny již skočily.

IMG 20160910 110518 IMG 20160910 104856 IMG 20160910 144835

Foto: Michaela Hlaváčová