Aktuálně 2016

V Plzni se střetla tramvaj s autobusem, 17 zraněných

Dne 16. listopadu 2016 po poledni došlo v Plzni na křižovatce Klatovské třídy a Kaplířovy ulice ke střetu tramvaje s autobusem MHD.

 Zdravotnické záchranné službě Pk byla tato dopravní nehoda oznámena na tísňovou linku ve 13:19 hod. s tím, že se ve vozidlech může nacházet větší množství zraněných. Na místo, které leží poblíž sídla ZZS Pk, byly ihned vyslány tři nejbližší výjezdové skupiny, které dorazily k nehodě již tři minuty po jejím nahlášení. Vedoucí zdravotnické složky prvotně nahlásil jednu středně těžce zraněnou osobu (amputace části prstů na HK) a dalších 5 – 7 lehce zraněných. Během ošetřování stoupl počet postižených a transportovaných do ZZ na celkových 17. Na místě zasahovalo 6 výjezdových skupin ZZS Pk, inspektor provozu ZZS Pk a tři převozové sanitky ZDS.
 O pacienty se podělila Fakultní nemocnice Plzeň (12) s Mulačovou nemocnicí (5), jeden z postižených skončil na urgentním příjmu FNL (emergency). Ze strany zdravotnických záchranářů byl zásah na místě nehody ukončen ve 14:36 hod., poslední pacient byl předán ve zdravotnickém zařízení v 15:10.
 Celá akce samozřejmě probíhala ve spolupráci s ostatními složkami IZS, tedy s Hasičským záchranným sborem a Policií ČR. Práci záchranářů komplikovala skutečnost, že se nehoda s hromadným postižením osob stala na rušné dopravní tepně.

hpo 1 hpo 3 hpo 2

Text: Vítězslav Sladký
Foto: HZS PK