Aktuálně 2016

V Útušicích se vyprávělo o divadle, knihách i záchrance

Kulturních aktivit v menších obcích není mnoho. O to větší dík patří organizátorce zdejšího společenského života Anně Kocourkové, která v sále místní restaurace v Útušicích uspořádala 17. prosince 2016 už třináctý ročník Předvánočního posezení s vybranými hosty.

 Těmi letos byli herec Jakub Zindulka, spisovatelka Marie Formáčková a mediální manager Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Vítězslav Sladký. Celým pořadem pohotově provázel populární moderátor Petr Jančařík, na klávesy zahrál talentovaný Matěj Müller. Společenský sál zaplnily dvě stovky diváků, kteří poslouchali veselé i vážnější historky ze světa divadla, záchranky i médií. Dvě hodiny vyprávění utekly jako voda, doufejme nejen účinkujícím.
 Petr Jančařík je českým hercem a moderátorem. Do podvědomí široké veřejnosti se zapsal Tv pořadem Magion, který uváděl v letech 1984-1996. Dále moderoval Studio Rosa a soutěž Tutovka. V Českém rozhlase Plzeň po řadu let provází populárním pořadem Posezení v divadle aneb Neočekávaný dýchánek, léta vysílaný z Divadla Miroslava Horníčka, od roku 2014 z plzeňské Alfy. Je oblíbeným průvodcem mnoha plesů, kulturních pořadů a kuncertů.
 Jakub Zindulka pochází ze známé herecké rodiny. Po maturitě vystudoval pražskou DAMU a nastoupil do angažmá v DJKT Plzeň, kde ztvárnil na sedm desítek charakterově rozdílných postav. Diváci jej mají v paměti také jako Vodníka (princeznu Vodněnu) z Troškovy legendární pohádky Princezna ze mlejna. V současné době sám režíruje, píše divadelní texty či nové dramatizace a vede občanské sdružení Plzeňská neprofesionální scéna. Spolupracuje s rozhlasem, televizí i dalšími médii.
 Vítězslav Sladký působí s krátkou přestávkou na Zdravotnické záchranné službě Pk od roku 1999. Nejprve jako řidič, pak operátor ZOS a mediální manažer. Zároveň se věnuje muzikálovému a operetnímu divadlu coby publicista, dramaturg a kritik. V roce 2008 spoluzaložil divadelní magazín www.musical-opereta.cz a od roku 2014 je členem muzikálové poroty prestižních Cen Thálie. 
 PhDr. Marie Formáčková je spisovatekou, novinářkou a středoškolskou pedagožkou. Dvacet let pracovala v časopisu Vlasta, který od roku 1989 vedla, jako šéfredaktorka působila i v časopisech Květy a Tv Revue. Od roku 2000 je spisovatelkou na volné noze - napsala řadu kuchařek a životopisné knihy s Helenou Růžičkovou či Zitou Kabátovou. Vyučuje češtinu v nejmenované české věznici a vystupuje v několika jevištních a rozhlasových projektech.

PC170108 2