Za relativně klidné považují všechny složky IZS právě zakončené tradiční Chodské slavnosti v Domažlicích, na něž se každoročně sjíždějí desítky tisíc návštěvníků.

Celý článek

Hitem loňského léta se staly prohlídky hlavního sídla krajských zdravotnických záchranářů v Plzni na Klatovské třídě. V létě 2016 dali záchranáři vůbec poprvé široké věřejnosti možnost nakouknout do jejich "kuchyně". Pro velký úspěch se letos exkurze opakovaly, a to v sobotu 12. srpna.

Celý článek

V násilný čin se sexuálním podtextem se zvrhla rozlučka se svobodou jedné ze skupinky mladých žen v Transkempu na Hracholuské přehradě v noci z pátku na sobotu. Zdravotničtí záchranáři byli k postižené devětadvacetileté ženě voláni těsně před čtvrtou hodinou ranní.

Celý článek

Za přítomnosti nejvyšších bavorských představitelů i zástupců z Plzeňského kraje bylo ve středu 26. července 2017 ve 14 hodin slavnostně otevřeno Kompetenční a koordinační centrum pro přeshraniční zdravotnickou záchrannou službu ve Furth im Waldu, které je oddělením záchranné služby zemského Bavorského červeného kříže.

Celý článek

Prohlídky sídla zdravotnických záchranářů v Plzni na Klatovské třídě se po roce opět vrací! Letos mužete krajské zdravotnické záchranáře navštívit v sobotu 12. srpna 2017.

Celý článek

Pavel - tak se jmenuje jeden z chlapečků, které někdo dnes odložil v rozmezí pouhých třech hodin do babyboxu na plzeňském Denisově nábřeží. Jméno novorozenec dostal po řediteli naší krajské zdravotnické záchranné služby Pavlu Hrdličkovi.

Celý článek

Zdravotničtí záchranáři z výjezdové základny Plzeň město předvedli svoje vozidlo a edukovali v první pomoci návštěvníky stále oblíbenější akce s názvem Divotvorný volant.

Celý článek

Kryštůfek je maskotem malých záchranářů už několik let. Dětem přináší psychologickou úlevu během jejich ošetřování, a také spoustu nápadů a radosti při různých akcích. Letos zavítal v rámci dětského dne do Bolešin na Klatovsku, kde předznamenal blížící se letní prázdniny.

Celý článek

 Dne 26.7. 2017 se ve Furth im Waldu v těsné blízkosti česko - německé hranice bude otevírat nové velké záchranářské centrum Bavorského červeného kříže (BRK). Vedle BRK budou v budově sídlit také hasiči a Kompetenční a koordinační centrum pro přeshraniční zdravotnickou záchrannou službu, které je oddělením záchranné služby zemského Bavorského červeného kříže.

Celý článek

 K létu patří i řada akcí pro děti i dospělé, na kterých se prezentuje integrovaný záchranný systém včetně zdravotnické záchranné služby. Krajští záchranáři předvedli svojí techniku napřiklad v Sušici v rámci Dne IZS. A samozřejmě také edukovali návštěvníky v resuscitaci a první pomoci.

Celý článek

V noci ze středy na čtvrtek se v plzeňské Olympii střílelo. Uskutečnilo se tady velké cvičení všech složek IZS s názvem AMOK.

Celý článek

Pamatujete ještě sanitní "dvanáctsettrojky" nebo Barkase? K vidění byly na 4. mezinárodním srazu vozidel východního bloku, který se tradičně uskutečnil v autokempu Hnačov na Klatovsku během uplynulého víkendu.

Celý článek

 Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje uspořádal 25. května 2017 na náměstí T. G. Masaryka v Rokycanech pod záštitou starosty města již 12. ročník MEMORIÁLU JINDŘICHA ŠMAUSE ve vyprošťování a poskytování předlékařského ošetření zraněných při dopravních nehodách.

Celý článek

 Ve dnech 12. - 14. května 2017 pořádala Katedra záchranářství a technických oborů Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni v pořadí již 6. ročník mezinárodní soutěže studentů vysokých a vyšších odborných škol studijního oboru Zdravotnický záchranář s názvem Plzeňský pohár záchranářů.

Celý článek

Za hojné účasti široké veřejnosti, médií i politické reprezentace slavnostním poklepem krajští zdravotničtí záchranáři ve čtvrtek 11. května položili základní kámen nové výjezdové základny ZZSPk v Manětíně.

Celý článek

Už posedmnácté se německá Fulda stává od 10. do 12. května hlavním evropským městem záchranářů. Koná se tu další ročník největší evropské výstavy pro zdravotnické záchranáře a hasiče s názvem Rettmobil.

Celý článek

 Krajští zdravotničtí záchranáři nabízí několik posledních volných míst ve vzdělávacím projektu První pomoc pro prvňáčky. Základní školy se mohou ještě přihlásit prostřednictvím furmuláře, který naleznete zde.

Celý článek

 Letos poprvé budou zdravotničtí záchranáři celonárodně propagovat tísňovou linku 155. Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje zve širokou veřejnost do obchodního centra Olympia Plzeň, kde bude mít svůj stánek a zájemci se zde od devíti hodin dozví řadu zajímavostí přímo od operátorů a operátorek zdravotnického operačního střediska (ZOS).

Celý článek

 24. dubna ve 13 hodin proběhla v sídle krajských zdravotnických záchranářů na Klatovské třídě v Plzni malá slavnost. Záchranáři přijali finanční dar od pana Martina Kotýka, který nejenže výrazně přispěl k záchraně života mladého člověka při dopravní nehodě, ale svou velkorysost projevil zcela nevídaně hned třikrát! Jak se vše seběhlo?

Celý článek

 V sobotu 15. dubna 2017 se pod záštitou senátora Jana Látky konal již třetí ročník extrémního závodu jednotlivců - Poběžovický železný hasič 2017. Na start velmi náročného klání se postavilo celkem 31 závodníků. Ti byli rozděleni do dvou věkových kategorií - do 30 a nad 30 let.

Celý článek

Za profesionální práci poděkoval hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard ve středu 12. dubna 2017 na krajském úřadě vybraným zdravotním sestrám a nelékařským pracovníkům nemocnic, které zřizuje Plzeňský kraj. Ocenění v podobě pamětní medaile, děkovného listu a drobného daru si převzalo celkem 21 zaměstnanců krajských zařízení. Mezi nimi je i čtveřice zaměstnanců Zdravotnické záchranné služby.

Celý článek

Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard ve středu 5. dubna ocenil dva lékaře Zdravotnické záchranné služby za jejich příkladnou práci. Jedná se MUDr. Milana Procházku a MUDr. Lenku Kašovou.

Celý článek

Záchranáři mají obavu, že kvůli byrokracii úředníků Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR (VZP) může dojít k ohrožení životů a zdraví pacientů. VZP podle nich hledá úspory na zcela nesprávném místě.

Celý článek

Aplikace Záchranka slaví první rok od svého spuštění.

Celý článek

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje slavnostně otevřela ve středu 1. března ve 13 hodin novou výjezdovou základnu v Plzni na Doubravce.

Celý článek

Úderem půl desáté odstartoval ve čtvrtek 23. února 2017 již 6. ročník Plzeňských dnů urgentní medicíny (PDUM), který se letos koná v Kongresovém centru Parkhotelu v Plzni pod záštitou Mgr. Jany Pastuchové z Parlamentu České republiky a Ing. Mileny Stárkové, členky Rady Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví. Konferenci zahájil ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje doktor Pavel Hrdlička.

Celý článek

Agentura vojenského zdravotnictví Odbor letecké záchranné služby a urgentní medicíny pořádají dne 30.3.2017 odbornou konferenci na téma „Prevence smrti“.


program 3 17Prevence smrti 1 program 3 17Prevence smrti 2 program 3 17Prevence smrti 3
Program AKCE ke stažení ZDE !

Pouhé tři dny poté, co jsme psali o enormním nárůstu výjezdů v souvislosti s ranní námrazou, krajští zdravotničtí záchranáři zaznamenali absolutní rekord v počtu výjezdů - 6. února 2017 vyjížděli k 207 případům. 

Celý článek

Rozmary počasí prověřily ve čtvrtek krajské zdravotnické záchranáře.

Celý článek

Od loňského prosince ve zkušebním provozu a od ledna 2017 zcela běžně spustilo zdravotnické operační středisko (ZOS) Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje systém tzv. předvýzvy.

Celý článek

Napište nám