Plné ruce práce měli krajští zdravotničtí záchranáři během dnešního Krajského půlmaratonu Plzeňského kraje, kterého se zúčastnilo na dva a půl tisíce běžců, z nichž 1.600 startovalo v hlavních závodech.

Celý článek

Ve dnech 5. - 6. dubna 2018 proběhl ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Hradec Králové v prostorách Záchranného útvaru HZS ČR - záchranné roty Zbiroh certifikovaný kurz Pre-Hospital Trauma Life Support (PHTLS®) pro lékaře i nelékaře ZZSPk. Kurz úspěšně absolvovalo 20 lektorů Vzdělávacího a výcvikového střediska (VVS) ZZSPk.

Celý článek

Mezi dlouhodobé podporovatele Zdravotnické záchranné služby patří stříbrská společnost RSF Elektronik s.r.o.

Celý článek

V sobotu 7. dubna 2018 se na domažlickém náměstí konal už jubilejní 15. ročník jednoho z nejextrémnějších hasičských závodů v Čechách, výstup na zdejší slavnou kostelní věž.

Celý článek

Dnes dopoledne se krajští záchranáři sešli na výjezdové základně v  Rokycanech, aby poděkovali za spolupráci dlouholetému lékaři ZZS Pk Bedřichu Brožovi.

Celý článek

Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje absolvovali během čtyřech velikonočních svátků celkem 561 výjezdů.

Celý článek

Na sklonku března 2018 předvedli zdravotničtí záchranáři ZZS Pk statickou ukázku sanitního vozu pro MŠ a ZŠ v Dolní Bělé na severním Plzeňsku. Ta byla doplněna výkladem o činnosti a poslání zdravotnické záchranné služby.

Celý článek

Smutná zpráva přišla v sobotu 24. března z Tachovska. Po dlouhé nemoci nás navždy opustil dlouholetý zaměstnanec ZZS Pk František Tichota, řidič zdravotnické záchranné služby oblasti Západ. Bylo mu pouhých 60 let.

Celý článek

 Krajští zdravotničtí záchranáři si dnes pozvali do svého sídla zástupce Nadačního fondu Šance onkoláčkům, aby jim předali symbolický šek na částku 78.260 korun.

Celý článek

K těhotné pacientce vyrazili krajští zdravotničtí záchranáři dnes po šesté hodině ráno do Tlučné. Jelikož operátorky vyhodnotily výzvu jako hrozící porod, zamířila na místo i výjezdová skupina s lékařem.

Celý článek

 Jak jsme informovali už včera, z Norska dorazil na Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje zbrusu nový bio box, nejmodernější ve střední a východní Evropě. Výjezdovou skupinu i okolí dokáže bezpěčně ochránit i před těmi nejnebezpečnějšími nákazami.

Celý článek

 Až od norského výrobce dorazil k plzeňským krajským zdravotnickým záchranářům zbrusu nový box pro přepravu vysoce infekčních pacientů. Zapůjčila jej na testování firma, která se na výrobu těchto zařízení specializuje.

Celý článek

Sedmé Plzeňské dny urgentní medicíny jsou historií. Celostátní konference s mezinárodní účastí, tradičně pořádaná Zdravotnickou záchrannou službou Plzeňského kraje, po hektickém programu dnes po poledni skončila. 

Celý článek

Ve čtvrtek 15. února 2018 v 8.45 zahálili MUDr. Ing. Robin Šín, MBA a MUDr. Bc. Pavel Hrdlička již 7. ročník Plzeňských dnů urgentní medicíny (PDUM). Konference s mezinárodní účastí bude po dva dny probíhat v Kongresovém centru Parkhotelu v Plzni. 

Celý článek

 Ve dnech 15. a 16. února 2018 se už posedmé sejdou v Plzni zdravotničtí záchranáři z celé republiky i blízkého zahraničí. Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje pořádá další ročník prestižního kongresu s názvem Plzeňské dny urgentní medicíny. V prostorách Parkhotelu se sejdou špičkoví odborníci mnoha oborů.

Celý článek

Aplikace Záchranka a Horská služba ČR spojily své síly při záchraně raněného na horách

Celý článek

Aktualizováno: 13. leden patřil v sídle krajských zdravotnických záchranářů na Klatovské třídě v Plzni řidičům a řidičkám plzeňských tramvají. Zaměstnance Plzeňských městských dopravních podniků na prohlídku pozval tiskový mluvčí ZZSPk Martin Brejcha.

Celý článek

Po tři dny cvičí Bio Hazard tým Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v rekreačním areálu Malá Paříž na Šumavě.

Celý článek

 Silvestrovské oslavy z pohledu krajských zdravotnických záchranářů neprobíhaly nikterak mimořádně. Jako obvykle řada lidí namísto zpěvem a tancem přicházející rok vítala přemírou alkoholu, rvačkami a hádkami. 

Celý článek

 Na adresu krajských zdravotnických záchranářů došlo další poděkování.

Celý článek

Napište nám