Aktuálně 2018

Zdravotničtí záchranáři dohlíželi na extrémní závod hasičů

V sobotu 7. dubna 2018 se na domažlickém náměstí konal už jubilejní 15. ročník jednoho z nejextrémnějších hasičských závodů v Čechách, výstup na zdejší slavnou kostelní věž.

Celkem 82 dobrovolných hasičů se pokoušelo zdolat 194 nepravidelných schodů věže arciděkanského kostela. Na věž vysokou 56 metrů závodníci vybíhali s plnou polní - v pracovním stejnokroji, holeňové obuvi s dýchacím přístrojem Saturn S7 na zádech a hadicí C52 v ruce.

Soutěž dokončilo všech 82 hasičů ze 42 sborů dobrovolných hasičů a o jejich skvělé kondici svědčí i skutečnost, že nikdo z nich neskončil v péči přítomné výjezdové skupiny zdravotnických záchranářů ZZS Pk kvůli náhlé zdravotní indispozici.

Nejrychleji se do ochozu dostal stejně jako loni Jiří Hnyk z Klenčí pod Čerchovem s časem 73.84s, který startoval v kategorii do 30 let. Kategorii nad 30 let vyhrál Antonín Rendl se Sboru dobrovolných hasičů Česká Kubice.

„Dostat se až nahoru je téměř nadlidský úkol, který dá zabrat i trénovaným závodníkům,“ řekl Luboš Mleziva, prezident soutěže a starosta SDH Domažlice, který závod pořádá. Letošní 15. ročník soutěže byl poprvé doplněný i o velkoplošnou projekci s obrázky z kamer rozmístěných po věži.

Text: Vítězslav Sladký

Foto: Zdeněk Mleziva

 

Dom 1

 

Dom 2

 

Dom 3


Zdroj: https://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/foto-hasici-pokorili-domazlickou-vez-20170409.html

 

Napište nám