Aktuálně 2019

Silvestrovské oslavy patřily z pohledu zdravotnických záchranářů ke klidnějším

Přesně šedesát výjezdů absolvovali krajští zdravotničtí záchranáři od novoroční půlnoci do sedmé hodiny ranní.

 Toto časové období patří každoročně ke kritickým, takže byla noční směna v Plzni tradičně posílená o jednu výjezdovou skupinu RZP a jednoho operátora zdravotnického operačního střediska.Přestože počet výjezdů byl zhruba dvaapůlnásobně vyšší, než je běžné v jiné dny, patřily oslavy příchodu nového roku v porovnání s uplynulými léty ke klidnějším.
 Potěšitelné je, že nedošlo k žádnému úrazu s fatálními následky, ani k žádné tragické dopravní nehodě. Zdravotničtí záchranáři zasahovali dvakrát u popálenin následkem výbuchu petardy, nejdříve sedm minut po půlnoci na Americké třídě v Plzni a zhruba o půlhodiny později v Opavské ulici. Došlo zhruba k desítce úrazů následkem potyček a napadení, nejčastěji v centru Plzně, ale také v Klatovech, Domažlicích, Holýšově nebo Starém Plzenci.
 Největší rozruch během bujarých oslav tak zřejmě způsobil opilý mladý muž, který vyrazil na malém traktůrku přímo na Americkou třídu v Plzni. Na místo byli přivoláni policisté, kteří muže převezli k lékařskému vyšetření.

Text: Vítězslav Sladký