Aktuálně 2019

Zdravotničtí záchranáři dohlíželi na Krajský půlmaraton

 Dnes 13. dubna se konal další ročník velmi populárního Krajského půlmaratonu Plzeňského kraje. Na běžce dohlížely tři výjezdové skupiny RZP, vozidlo a stan pro případy HPO i inspektor provozu.

 Tradiční běh vede ze Škodalandu skrz Litice, Šlovice, Dobřany, Lhotu a Valchu zpět do Plzně. Závod se běží po silnicích a zpevněných cyklotrasách a je určen pro pravidelně sportující jedince. Ostatní, kteří nemají dostatek sil na půlmaraton, mají možnost přihlásit se na jednu z kratších tras, a to krajskou pětku a krajskou desítku, případně štafetu. Pro nejmenší jsou v areálu Škodaland připraveny běžecké závody a doprovodné aktivity. Záštitu nad celou akcí má přímo hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, sám aktivní sportovec a propagátor běhu.
Výjezdové skupiny ZZS PK byly tentokrát rozmístěny takto:
1xRZP (řidič a NLZP), stanoviště Škodaland
1xGAZ (řidič), stanoviště Škodaland + stan LÉKAŘ + studenti
1xRZP (řidič a NLZP), stanoviště Dobřany náměstí
1xRZP (řidič a NLZP), stanoviště Lhota, náves
1xIP dle potřeby
Oproti loňskému roku, kdy teploty dosahovaly až extrémních sedmadvaceti stupňů, bylo letos naopak mimořádně chladno. Záchranáři tak ošetřili pouze několik velmi drobných úrazů a žádného z běžců nemuseli transportovat do nemocnice. O to více času mohli věnovat prezentaci své techniky, sanitních vozů a edukaci veřejnosti při KPR.

Text: Vítězslav Sladký

Maraton 1  Maraton 2  Maraton 3