Aktuálně 2019

Zdravotničtí záchranáři dohlíželi na Krajský půlmaraton

Dnes 13. dubna se konal další ročník velmi populárního Krajského půlmaratonu Plzeňského kraje. Na běžce dohlížely tři výjezdové skupiny RZP, vozidlo a stan pro případy HPO i inspektor provozu.

Tradiční běh vede ze Škodalandu skrz Litice, Šlovice, Dobřany, Lhotu a Valchu zpět do Plzně. Závod se běží po silnicích a zpevněných cyklotrasách a je určen pro pravidelně sportující jedince. Ostatní, kteří nemají dostatek sil na půlmaraton, mají možnost přihlásit se na jednu z kratších tras, a to krajskou pětku a krajskou desítku, případně štafetu. Pro nejmenší jsou v areálu Škodaland připraveny běžecké závody a doprovodné aktivity. Záštitu nad celou akcí má přímo hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, sám aktivní sportovec a propagátor běhu.

Výjezdové skupiny ZZS PK byly tentokrát rozmístěny takto:

1xRZP (řidič a NLZP), stanoviště Škodaland

1xGAZ (řidič), stanoviště Škodaland + stan LÉKAŘ + studenti

1xRZP (řidič a NLZP), stanoviště Dobřany náměstí

1xRZP (řidič a NLZP), stanoviště Lhota, náves

1xIP dle potřeby

Oproti loňskému roku, kdy teploty dosahovaly až extrémních sedmadvaceti stupňů, bylo letos naopak mimořádně chladno. Záchranáři tak ošetřili pouze několik velmi drobných úrazů a žádného z běžců nemuseli transportovat do nemocnice. O to více času mohli věnovat prezentaci své techniky, sanitních vozů a edukaci veřejnosti při KPR.

 

Text: Vítězslav Sladký

Foto: Mária Svobodová

Maraton 1

 

Maraton 2

 

Maraton 3