Aktuálně 2019

Krajští zdravotničtí záchranáři: Velikonoce ve znamení nehod

Krajští zdravotničtí záchranáři o velikonočních svátcích rozhodně nezaháleli. Krom běžných výjezdů velmi často zasahovali u dopravních nehod. Bourali automobilisté, motorkáři i cyklisté.

 Několik menších dopravních nehod se stalo hned na Velký pátek. Zatímco z bouračky u Tisové odvezli záchranáři nezletilého chlapce, u Dobříva havarovali dva senioři. Naštěstí všichni utrpěli lehčí zranění. V sobotu řidiči chybovali v Boru, Plasích či Číčově. V neděli si již jedna z nehod vyžádala oběť na životě. Na Rokycansku mezi obcemi Medový Újezd a Strašice narazil řidič r. 1959 do stromu a zůstal zaklíněný ve voze. Přes veškerou snahu mu záchranáři již nedokázali pomoci. Bouralo se ovšem také v Plzni, Borovech či Novákovicích. V Klášteru u Nepomuka se převrátil Jeep a tři účastnící havárie skončili v nemocnici. Motocyklisté havarovali například v   Měčicích, Pasečnici nebo Zbiroze. Všichni byli se středně těžkým poraněním transportováni do nemocnic.
V podobném duchu se neslo i velikonční pondělí, kdy se dva osobní vozy střetly v Plzni na křižovatce ulic Korandova a Hálkova nebo ve Vochově. U Kdyně jeden z automobilů vylétl ze silnice a skončil na střeše, u Petrovic na Sušicku se další vůz převrátil na bok. K dalším obětem na životech už naštěstí nedošlo. Všechny nehody se přitom staly za ideálních světelných podmínek a na suché vozovce. Záchranáři apelují na všechny účastníky silničního provozu, aby se chovali zodpovědně.

Text a ilustrační foto: Vítězslav Sladký

P1100807