Aktuálně 2019

V Klatovech se vydařil Den s IZS a Malým záchranářem

Na 4000 dětí a dospělých se zúčastnilo v Klatovech zvovuobnovného Dne s IZS. Krajští zdravotničtí záchranáři samozřejmě nemohli chybět.

 Zdroj: https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/na-dni-s-izs-nejvice-zaujaly-zbrane-policie-a-simulator-besipu-20190606.htmlV podstastě se jednalo o dvě akce. Zatímco soutěž Malý záchranář se konala v ZŠ Klatov, Čapkova ulice, Den s IZS mohla široká veřejnost navštívit na Erbenově náměstí.V podstastě se jednalo o dvě akce. Zatímco soutěž Malý záchranář se konala v ZŠ Klatov, Čapkova ulice, Den s IZS mohla široká veřejnost navštívit na Erbenově náměstí.

 V podstastě se jednalo o dvě akce. Zatímco soutěž Malý záchranář se konala v ZŠ Klatovy, Čapkova ulice, Den s IZS mohla široká veřejnost navštívit na Erbenově náměstí.
 Soutěže se zúčastnilo 12 družstev, která soutěžila v osmi soutěžních disciplínách, ve vědomostním testu zaměřeném na chování dětí při mimořádných událostech a jako doplňující součást byla soutěž v kreslení na téma „ Kdo nám pomáhá v nebezpečných situacích“. Soutěž v kreslení vyhrála Linda Šůsová ze ZŠ Kolinec a po zásluze si odnesla krásný dort.
 V samotné soutěži Malý záchranář pak zvítězilo družstvo ZŠ Předslav družstvo číslo 2, druhou příčku obsadila ZŠ a MŠ Karla Klostermanna Železná Ruda a třetí příčku obsadilo družstvo ZŠ Komenského Horažďovice.
 Pro žáky ZŠ a MŠ, ale i širokou veřejnost byl pak připraven na Erbenově náměstí v Klatovech jako doprovodný program „Den IZS – Klatovy 2019“, kde prezentovaly svoji techniku, vybavení a činnost složky Integrovaného záchranného systému a další subjekty.
 Den s IZS zahájil služební slib dvaadvaceti mužů a jedné ženy, kteří se stali novými členy Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. Po vystoupení taneční skupiny Smile ze ZŠ Švihov se už představily jednotlivé složky IZS. Zdravotnická záchranná služba PK všem zájemcům předvedla svou zasahovou sanitku i vůz pro události s hromadným postižením osob. Všichni si pak mohli vyzoušet pod dohledem zkušených záchranářů laickou resuscitaci na resuscitačních modelech. Akci provázelo pěkné počasí, takže všichni odcházeli spokojení.

Text: Vítězslav Sladký

Foto: VZ ZZS PK Klatovy

KT 2  KT 3  kt 1