Aktuálně 2019

10. srpna opět zdravotničtí záchranáři otevřou dveře svého sídla

Po dvou letech opět připravujeme velice oblíbený Den otevřených dveří. Tentokrát se na nás můžete přijít podívat 10. 8. Uvidíte sídlo záchranářů na Borech, zdravotnické operační středisko, veškerou techniku a vybavení.

 

Na komentované prohlídky bude opět nutná rezervace. S dostatečným předstihem vás budeme informovat o termínu zahájení rezervací.

V letech 2016 a 2017 se prohlídky "hnízda" zdravotnických záchranářů staly hitem léta. Proto je letos zopakujeme, tentokrát v sobotu 10. srpna. Všichni zájemci si opět prohlédnou nejen samotné sídlo krajské zdravotnické záchranné služby na Klatovské třídě, ale samozřejmě i ostré zásahové vozy, s nimiž během exkurzí záchranáři často vyjíždějí přímo za svými pacienty.

Účastníky čeká také krátký výklad o historii a činnosti ZZS Pk, několik videoklipů z krizových situací během výjezdů a drobné upomínkové předměty. Navštívit mohou i srdce záchranky, tedy zdravotnické operační středisko, kam denně míří téměř dvě stovky tísňových volání z celého Plzeňského kraje. Neméně atraktivní bude jistě i prohlídka speciálních automobilů pro případy větších neštěstí s hromadným postižením osob nebo prostředky Bio hazard týmu, které záchranáři mají k dispozici pro vysoce infekční pacienty.

Text: Vítězslav Sladký

Foto: Martin Brejcha, Vítězslav Sladký 

C1  prohlídky 1

prohlídky 3  C3