Aktuálně 2019

Hrdinové Plzně zvou do DEPA2015

 Areál kreativní zóny DEPO2015 obsadí v sobotu 7. září 2019 poprvé Hrdinové Plzně. Zdravotičtí záchranáři, hasiči i policisté předvedou ukázky techniky i svých zásahů.

 Jedná se o první ročník nového formátu již tradičního Dne s IZS, který pořádá Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně. Program budou tvořit statické i dynamické ukázky techniky nejen základních složek IZS, ale i složek ostatních, které jsou oporou zdravotníků, hasičů i policistů. "Plzeňanům se představí například Městská policie Plzeň, jež se v Plzni stará především o veřejný pořádek, ale také vězeňská služba, horská služba, vodní záchranná služba i BESIP,“ říká radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

 Krajští zdravotničtí záchranáři už na akci takzvaně zbrojí. Veřejnosti představí několik svých zásahových sanitek, prostředky Bio Hazard teamu, dvě vozidla pro případ hromadných neštěstí a speciální záchranářský stan. A samozřejmě také předvedou, jak správně resuscitovat a poskytnout první pomoc.

 Dětské návštěvníky provede celým programem stezka úkolů, na jejímž konci se také mohou na chvíli stát hrdiny Plzně. K dispozici bude i skákací hrad Městské policie Plzeň, nafukovací skluzavka a ti odvážnější si budou moci vyzkoušet slanění přes řeku Radbuzu.

 Touto akcí se město Plzeň snaží veřejnosti ukázat nejen techniku jednotlivých složek, ale i to, co zdravotničtí záchranáři, hasiči, policisté i strážníci umí a co pro občany dělají. Není to jen jejich povolání, ale i životní styl, poslání. Práce, kterou dělají srdcem. Akce proběhne od 11 do 18 hodin a vstup je zdarma.

 Propagační video najdete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=_gWsyWWTp2A

Text: Vítězslav Sladký

Foto: Magistrát města Plzně

Hrdinove Plzne grafika  Hrdinové 2  Hrdinové 5