Aktuálně 2019

Tradiční kardioběh zná své letošní vítěze

Tři stovky sportovních i rekreačních běžců přitáhl na start letošní již 12. ročník oblíbeného Plzeňského kardioběhu.

Tratě populárního cross-country běhu, který pořádají plzeňští lékaři a zdravotníci, vedou čtvrtí Roudná, v okolí Fakultní nemocnice Lochotín, Mikulky a končí ve Štruncových sadech. Do cíle tentokrát doběhlo 281 závodníků. V závodě na 5,8km zvítězil časem 21:04 Jiří Rosol z Loko Beroun, na bedně za ním skončili Jiří Bretšnajdr a Daniel Kraus z Plzně. Nejrychlejší ženou byla letos Kateřina Křenková z Přeštic (24:03), druhá doběhla Barbora Šturmová a třetí Eliška Krausová. V nejdelším závodě na 10 km triumfovali Jan Sedláček (38:09) a Petra Doležalová (49:28). 165 dětí závodilo na tratích o délce 300m  a 1,7 km.

Plzeňský kardioběh jako obvykle provázela přátelská atmosféra, kterou podpořil nejen bohatý raut, ale také koncert kapely The Shower. Běžci i organizátoři se již těší na další ročník.

Text: Vítězslav Sladký

Ilustrační foto: Archiv ZZS PK