Aktuálně 2019

Krajští záchranáři zvou na již pátnáctý ITEP

Již 15. ročník třídenního veletrhu cestovního ruchu ITEP 2019, jenž nabídne návštěvníkům novou koncepci a uspořádání, otevře své brány v nových prostorách TJ Lokomotiva Plzeň 19. září 2019.

 Na veletrh zbrojí také krajští zdravotničtí záchranáři, kteří zde návštěvníkům po boku dalších složek IZS představí svůj zbrusu nový stánek. Po celou dobu se malí i dospělí dozví spoustu zajímavostí z činnosti zdravotnické záchranné služby a hlavně si budou moct aktivně vyzkoušet laickou resuscitaci dětí i dospělých pacientů na modelech. "Pravidelně ITEP navštěvuje průměrně 10-12 tisíc lidí. Je pro nás tedy velkou výzvou právě tady šířit povědomí veřejnosti o oživování a první pomoci u pacientů přímo ohrožených na životě. Právě jim totiž může včasná laická pomoc zachránit život," vysvětluje vedoucí útvaru ředitele ZZS PK Martin Brejcha.
 „Veletrh ITEP nabídne turistické možnosti a typy, kam na výlety i zábavu. Novinkou doprovodného programu jsou denně cestovatelské přednášky. Jednou z nich bude i Studentská expedice s vozíčkářem do Himaláje. Děti si denně užijí spoustu interaktivní zábavy, odpolední program Pohádkohraní s Jitulí a Dadulí, divadelní představení, výtvarné dílny, výrobu loutek, soutěže a další," vyjmenovává náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová.
 Letos vedle expozice Plzeňského kraje návštěvníci najdou také koutek věnovaný 30. výročí pádu komunistického režimu, kde v rámci prezentací Trabantem na dovolenou zveřejní moderátor Radek Nakládal příběhy o cestování před třiceti lety, které za sama veřejnost zaslala organizátorům prostřednictvím facebookového profilu.
 15. ročník veletrhu cestovního ruchu ITEP 2019 pořádaný Plzeňským krajem v nových prostorách TJ Lokomotiva Plzeň proběhne 19. a 20. září od 10:00 do 18:00 hodin a 21. září od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup na veletrh je zdarma.

Text: Vítězslav Sladký

itep2019 2 700x410