Aktuálně 2019

Devátý ročník kongresu PDUM je už za dveřmi

 27. a 28. února 2020 se již podeváté sejdou v Plzni zdravotničtí záchranáři z celé republiky i blízkého zahraničí. Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje pořádá v plzeňském Parkhotelu další ročník prestižního kongresu s názvem Plzeňské dny urgentní medicíny. Do západočeské metropole se i tentokrát sjedou špičkoví odborníci mnoha oborů. Program kongresu bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 27. února v půl desáté dopoledne.

 Hned po zahájení konference vystoupí doktorka Jana Šeblová se zamyšlením, zda patříme do urgentní Evropy. Následovat budou přednášky velmi významných hostů - kardiochirurga prof. Jana Pirka a nestorky české intenzivní medicíny doc. Jarmily Drábkové. Další přednáškové bloky pak budou patřit problematice infekcí a toxinů kolem nás, kardiopulmonální resuscitace či zajímavému tématu s názvem Co většinou rutinně v PNP nepoužíváme. 

 Vysoce ceněné jsou také wokshopy, které tradičně kongres doprovází. Letos budou na téma Anestezie a analgezie u dětí, EKG v PNP pro nelékaře stručně a prakticky a Stop the Bleed aneb Tak už to zastav! 

 "Jsem rád, že se nám i letos podařilo do kongresového centra v Parkhotelu přilákat celou plejádu naprosto mimořádných osobností," uvádí ředitel ZZS PK Pavel Hrdlička s tím, že se konference samozřejmě aktivně zúčastní i řada lékařů a zdravotnických záchranářů z hostitelské ZZS PK.

Kompletní program PDUM 2020 naleznete ZDE: http://www.zzspk.cz/images/PDUM2019/PDUM2020.pdf

Text a ilustrační foto: Vítězslav Sladký 

PDUM 6 PDUM 2