Z historie ZZS Stříbro

Výjezdové stanoviště záchranné služby ve Stříbře bylo zřízeno OÚ Tachov a bylo přičleněno pod nemocnici v Plané u M.L., kde již bylo výjezdové stanoviště záchranné služby pro celý okres Tachov.

stribro1Zahájení provozu bylo 14.1. 2002. Městský úřad ve Stříbře poskytl v Alešově ulici patrovou budovu bývalé mateřské školky, která se zrekonstruovala na výjezdové stanoviště. Personál záchranky se skládal z 5 SZP a 5 řidičů. Vecoucím lékařem byl MUDr.Karel Lysý, vypomáhali MUDr.Hora a MUDr.Mareček z LZS Líně.Dále zde začali sloužit MUDr.Hejkal, MUDr.Dvořák, MUDr.Cikán, MUDr.Klicman, MUDr.Špeta, MUDr.Böhm a MUDr.Kaslová a MUDr.Brejcha.

Od 1.4.2002 byla rozšířena péče o pacienty zřízením LSPP, která poskytovala péči od 17.00hod. Do 7.00 hod. a nepřetržitě v sobotu a neděli.

Problém nastal s uzavřením nemocnice v Plané v srpnu 2002.Od tohoto měsíce pracovali záchranáři až do měsíce října beze mzdy. Mzda byla doplacena až v měsíci prosinci 2002.

Od 7. října záchranná služba Stříbro a Planá byly zařazeny pod vedení firmy CD Sanitar s.r.o. Rokycany. Firma CD Sanitar provozovala ZS až do ledna 2003. Zlom nastal 1.2.2003 kdy se vedení ujímá tehdy ÚSZS pod vedením MUDr.Kouteckého. V Tachově se otevírá nové výjezdové stanoviště záchranné služby s RZP posádkou. V Plané je posádka RLP a RZP. Ve Stříbře zůstává nadále provoz LSPP a posádky RLP.

Ze současnosti

stribro2V dnešní době naše výjezdové stanoviště poskytuje služby – RLP a LSPP. Stále obýváme budovu v Alešově ulici. Na pracovišti pracuje 5 SZP, 5 řidičů, 7 lékařů. LSPP zajišťuje 8 SZP. Jsme spojeni s výjezdovým stanovištěm ZS Stod – oblast Stříbro-Stod. Vedoucím lékařem je MUDr. Jiří Lojda , vedoucí sestrou Yveta Kubincová a .vedoucí řidičů je Petr Leberzahn.

Náš vozový park se skládá ze dvou vozidel. Výjezdové auto VW T5 2,5 TDi 4motion a záložní vůz VW T4 2,5 TDi SYNCRO.

Naše stanoviště spolupracujeme s hasičským záchranným sborem ve Stříbře – společná cvičení a soutěže. Navštěvujeme školy a proškolujeme v základech první pomoci. SZP absolvovali PSS Brno. Řidiči absolvovali kurs pro řidiče vozidla ZS.

V letošním roce proběhla rekonstrukce v budově – malby všech místností, chodeb a sociálního zařízení, pokládka podlahových krytin. Do oken byly instalovány vertikální žaluzie. Denní místnost a ordinace LSPP byly vybaveny novým nábytkem. Do garáže byly instalovány sekční vrata na dálkové ovládání, které zrychlily výjezd výjezdového vozu. Též byly zabudovány nové vchodové dveře.

Naše pracoviště a okolí si neustále zvelebujeme. Náš kolektiv je stmelen, naše práce je týmová a máme ji všichni rádi. K nemocným přistupujeme vstřícně a profesionálně. Snažíme se o veškerý komfort, lidský přístup a odbourání stresu při jejich přepravě do zdravotnických zařízeních. Všichni se snažíme, aby péče o nemocného pacienta byla na nejvyšší úrovni.. Absolvujeme semináře, proškolování a zajímáme se o novou techniku a nové léčebné postupy ve zdravotnictví. Naše krédo je VAŠE ZDRAVÍ JE PRO NÁS PRIORITOU.