Aktuálně 2017

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje otevřela novou výjezdovou základnu na Doubravce

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje slavnostně otevřela ve středu 1. března ve 13 hodin novou výjezdovou základnu v Plzni na Doubravce.

 Výjezdová skupina RZP nově vyjíždí z objektu v ulici Ke Sv. Jiří 3/2. Ten patří soukromému vlastníkovi, který na vlastní náklady provedl veškeré úpravy prostor, které budou mít zdravotničtí záchranáři k dispozici formou pronájmu. Nájemní smlouva byla podepsána prozatím na jeden rok, předběžně ale záchranáři předpokládají, že na tomto místě setrvají až do výstavby vlastní základny, která se plánuje za 3 - 4 roky ve Hřbitovní ulici.

„Nová výjezdová základna umožní rychlejší pomoc především obyvatelům městské části Doubravka, dobrá dostupnost je odsud ale také do částí severního Plzeňska a Rokycanska,“ říká ředitel ZZS Pk Pavel Hrdlička. „Do současnosti jsme za pacienty na Doubravku dojížděli z výjezdových základen v Koterově nebo v Lidické ulici. Dopravní situace v centru města se ale stále více komplikuje, takže nová základna výrazně zkrátí dojezdové časy do této části Plzně. Při náhlé zástavě oběhu každá ztracená minuta snižuje pacientovy šance zhruba o 10%,“ dodává doktor Hrdlička.

Celková výměra pronajatých prostor činí 390 m2. V prvním nadpodlaží se nachází garáž, sociální zařízení a dvě další menší místnosti, v 2. NP pak předsíň s kuchyňskou linkou, dvě obytné místnosti pro záchranáře a koupelna s WC.

Přestože k slavnostnímu přestřižení pásky došlo až po poledni, záchranáři sloužili v nových prostorách už od sedmé hodiny ranní. V době, kdy si hosté a novináři prohlíželi jejich zázemí, už měli za sebou tři výjezdy k pacientům.

Doubravka 1   Doubravka 2   Doubravka 3

Doubravka 4   Doubravka 5   Doubravka 7

Doubravka 10   Doubravka 9   Doubravka 11

Text a foto: Vítězslav Sladký