Aktuálně 2017

Zdravotničtí záchranáři získají moderní zázemí v Manětíně

Za hojné účasti široké veřejnosti, médií i politické reprezentace slavnostním poklepem krajští zdravotničtí záchranáři ve čtvrtek 11. května položili základní kámen nové výjezdové základny ZZSPk v Manětíně.

 Zdravotničtí záchranáři přitom působí v Manětíně již několik let, ovšem v nevyhovujícím objektu, kde mimo jiné chybí plnohodnotná garáž. Ze stávajícího místa je zároveň komplikovaný výjezd na komunikaci. Začátek stavby, která přiléhá k místní hasičské zbrojnici, je naplánován na květen letošního roku a kolaudace by měla proběhnout už letos v září. Cena novostavby činí 3.508.000 Kč včetně DPH a investorem je zřizovatel ZZSPk, tedy Plzeňský kraj. Pozemek darovalo město Manětín.
 „Jsem ráda, že se nám daří každoročně otevírat nové základny zdravotnických záchranářů, které zlepšují jejich zázemí a tím i dostupnost přednemocniční neodkladné péče v našem kraji. A to většinou i díky pomoci místní samosprávy,“ uvedla během slavnostního ceremoniálu krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková.
 Slavnostního položení základního kamene se zúčastnila celá řada významných hostů, mimo jiné senátorka a lékařka Milada Emmerová, poslanec Václav Votava nebo čerstvě povýšený brig. generál František Pavlas z Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Manětín 2  Manětín 5  Manětín 1

Manětín 3  Manětín 4  Manětín 6

 Text a foto: Vítězslav Sladký