Aktuálně 2017

ZZS Plzeňského kraje se podílela na organizaci soutěže studentů

 Ve dnech 12. - 14. května 2017 pořádala Katedra záchranářství a technických oborů Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni v pořadí již 6. ročník mezinárodní soutěže studentů vysokých a vyšších odborných škol studijního oboru Zdravotnický záchranář s názvem Plzeňský pohár záchranářů.

Akce probíhala v okolí Prášil na Šumavě. Na celé akci jako již tradičně spolupracoval Plzeňský kraj, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje, Odbor Letecké záchranné služby a urgentní medicíny Armády ČR Líně, Informační a Strážní služba Národního parku Šumava, Horské služba ČR a Policie ČR. Celou akci zaštítila a podpořila Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb ČR. Několik zaměstnanců ZZS PK se podílelo na přípravě úloh a zároveň přijali i roli rozhodčích.
 Cílem soutěže bylo porovnat dovednosti a znalosti studentů oboru Zdravotnický záchranář v modelových situacích v přednemocniční neodkladné péči. Soutěž byla rozdělena na noční a denní etapu. Noční etapa měla dvě soutěžní stanoviště zaměřené na řešení hromadného postižení zdraví a na práci zdravotnického záchranáře na zdravotnickém operačním středisku. Denní etapa se skládala z 10 stanovišť, s různými modelovými situacemi. Celé soutěže se zúčastnilo 10 soutěžních týmu z České a Slovenské republiky. Vítězný putovní pohár si po právu odvezl jeden z týmů FZS, konkrétně tým s názvem "ZČU Plzeň".

4 3 1 2

Foto : Tereza Janatová