Aktuálně 2017

Zdravotničtí záchranáři bodovali na Divotvorném volantu

Zdravotničtí záchranáři z výjezdové základny Plzeň město předvedli svoje vozidlo a edukovali v první pomoci návštěvníky stále oblíbenější akce s názvem Divotvorný volant.

Ukázka sanitního vozu se setkala se značným ohlasem. Zájem byl veliký jak z řad handicapovaných osob, tak zaměstnanců TyfloCentra a dalších partnerských organizací podílejících se na této akci.

Jednalo se již o III. ročník akce, kterou pořádají ve spolupráci C.K.KID - Klub invalidních dobrodruhů z.s., TyfloCentrum Plzeň o.p.s. a TY a JÁ z.s. pod záštitou a za účasti člena Rady Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí Mgr. Zdeňka Honze na rozjezdové dráze v Plzni -Lhotě.

Cílem akce je umožnit osobám se zrakovým, tělesným a kombinovaným postižením vyzkoušet si řízení osobního automobilu, kamionu, autobusu nebo traktoru pod vedením zkušených instruktorů partnerských autoškol. V doprovodném programu se představily složky IZS, Besip, Sbory dobrovolných hasičů i s ukázkou zásahu v podání dětí, mažoretky a zahrálo také několik oblíbených kapel.

DV 1  DV 2

Text: Vítězslav Sladký

Foto: Jan Salát