Aktuálně 2017

Jubilejní 10. kardioběh už v neděli

V neděli 10. září se uskuteční 10. ročník tradičního běhu plzeňskou čtvrtí Roudná nazvaný Plzeňský kardioběh.
 
Tento běh je populární mezi běžci pro svoji ojedinělou atmosféru. Zázemí najdou běžci opět na zahradě v Luční ulici, kde pro ně bude ve stanovém  městečku připraven raut. K poslechu i tanci zahraje skupina Odyssea.
 
 Běžci si mohou vybrat ze dvou tratí vedoucích v okolí fakultní nemocnice: 5,8 km nebo 1,8 km, pro děti jsou připraveny kratší tratě o délkách 300 m, 1,4 km a 1,8 km. Závod je zařazen do Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, a proto zde mohou děti posbírat důležité body do celkového hodnocení poháru. Start prvního dětského závodu je v 9:10 hod, hlavní závod na 5,8 km startuje v 11:00 hod. Prezentovat se mohou zájemci od 8.00 hod na adrese Luční 43, kde je i centrum závodu. Informace o závodě i on-line registrační formulář naleznete na www.kardiobeh.cz. Zveme všechny příznivce běhu užít si letošní jubilejní Plzeňský kardioběh.
 
 Plzeňského kardioběhu se už tradičně zúčastňuje i celá řada lékařů a zdravotnických záchranářů. Ti ze ZZS Pk se většinou umísťují na předních místech. Zda získají titul "kardiolog" či "kardiak" se autorovi tohoto článku do uzávěrky nepodařilo zjistit :-).
 
Kardioběh 1 Kardioběh 2
 
Text: Vítězslav Sladký
Ilustrační foto: www.kardiobeh.cz