Aktuálně 2017

Veletrh ITEP ve stylu baroka, cestování i záchranářství

Krajští zdravotničtí záchranáři se i letos účastní 13. ročníku veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2017 v halách TJ Lokomotiva v Plzni, který se koná ve dnech od 21. – 23. září.

 Kromě cestovatelských nabídek zde návštěvníci mohou zhlédnout ukázky IZS a naučit se resuscitovat a poskytovat první pomoc se zdravotnickými záchranáři na jejich stánku. K vidění je i záchranářské vybavení a nejmodernější výukové pomůcky. Veletrh ITEP je třetím největším mezinárodním veletrhem cestovního ruchu v České republice, který v průměru navštěvuje přes 10 000 lidí a zúčastňuje se ho více než 100 vystavovatelů. Otevřeno je denně od 10:00 do 18:00 hodin a v sobotu od 10:00 do 17:00 hodin. Hned první den přišlo asi 4000 lidí, z nichž mnozí si vyzkoušeli na modelech oživování při náhlé zástavě oběhu. Nově nabyté zkušenosti se jim mohou hodit prakticky kdykoli v běžném životě.
 „Velmi nás těší stále se zvyšující počet návštěvníků veletrhu, ale roste také počet vystavovatelů. Letos jich bude více než 140. Velkým tématem Plzeňského kraje je baroko a v této souvislosti bych ráda upozornila na expozici kraje, kde návštěvníci uvidí repliky barokních kostýmů, dozví se, jak vznikaly monumentální barokní stavby, jakou symboliku skrývají barokní dekorace, ale třeba také to, jakým způsobem se hraběnka Lažanská zasloužila o vybudovaní Manětína," láká návštěvníky náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová. Jako každoročně divácky úspěšné hodnotí Ivana Bartošová i ukázky činnosti Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje.

 Velkým lákadlem ITEPu jsou také protagonisté úspěšného TV seriálu Policie Modrava. Autogramy rozdávají herci Filip Tomsa - představitel hlavní role poručíka Kamila Sedláčka a Michal Holán - představitel poručíka Pavla Votavy. Na dvou pódiích se pak nepřetržitě tančí, zpívá i cvičí. A po nasbírání všech informací čeká na návštěvníky veletrhu také několik stánků s občerstvením a nejrůznějšími specialitami. Vstup je tradičně zdarma. 

P1030273  P1030277  P1030295

P1030281  P1030272  P1030302

Text a foto: Vítězslav Sladký