Aktuálně 2017

Drama se šťastným koncem: Záchranáři spěchali k porodu

 Měl to být porod jako každý jiný. Na budoucí maminku z Kařezu přišly porodní bolesti, takže si sbalila věci a společně s partnerem vyrazili osobním autem do porodnice v Hořovicích.

 Dojeli ovšem jen na hranici Plzeňského a Středočeského kraje, když žena začala překotně rodit. Muž okamžitě zastavil na parkovišti a zavolal na tísňovou linku Zdravotnické záchranné služby do Plzně. "Už vidím hlavičku," sděloval operátorce Zdravotnického operačního střediska ZZSPk. Ta jej začala okamžitě instruovat, co má dělat, vyslala na udávané místo výjezdové skupiny ZZS a celý porod vedla po telefonu. 

 Malý Šimon se narodil několik minut před příjezdem záchranářů. Dispeřerka ještě stihla novopečeným rodičům poradit, jak dítě ochránit před prochladnutím a zkontrolovat, zda normálně dýchá. Pak už si novorozence i matku převzala záchranná služba, která samozřejmě dorazila na místo i s lékařem a všichni pokračovali do hořovické nemocnice. Dítě i matka jsou údajně zcela v pořádku, takže si zdravotničtí záchranáři opět mohou zaznamenat další výjezd se šťastným koncem.