Základní informace o VVS

Vzdělávací a výcvikové středisko ZZSPk

 

sovalogonapisy bold10

 Vzdělávací a výcvikové středisko (VVS) je zřizováno na základě § 9 zákona o zdravotnické záchranné službě (zákon č. 374/2011 Sb.). VVS jako takové vyvíjí své aktivity ve dvou základních oblastech. První oblastí je interní vzdělávání zaměstnanců ZZSPk v problematice přednemocniční neodkladné péče a mimořádných událostí druhou, neméně podstatnou oblastí edukace, je externí vzdělávání  laické  veřejnosti v oblasti první pomoci. Tým lektorů VVS je složen jak z lékařů tak nelékařských zdravotnických pracovníků, kteří zastupují všechny výjezdové oblasti ZZSPk.
Pro externí žadatele nabízí ZZSPk kurzy první pomoci, které se řídí platným ceníkem komerčních a doplňkových akcí ZZSPk, jejich nabídku naleznete zde.

 Vybavení VVS

VVS ZZSPk disponuje pro svoji edukační činnost řadou pomůcek od základních resuscitačních modelů, trenažérů automatické externí defibrilace, pomůcek pro imobilizaci, pomůcek pro zajištění dýchacích cest, intraoseálního vstupu až po sofistikované pomůcky využívané k výuce při simulační medicíně.

 DSC3819   DSC3823  P33000011

 DSC3843  P1120068