z akce vzniklo instruktážní video

Celý článek

Takový byl název semináře, který byl 2. června uspořádán útvarem krizové připravenosti ZZS Pk. Své zkušenosti a postřehy z praxe prezentovali odborníci nejpovolanější. O rizicích spojených s infekčními nemocemi pro výjezdové skupiny ZZS Pk informoval účastníky semináře doc. MUDr. L. Sedláček, CSc., přednosta Infekční kliniky FN Plzeň. Hepatitidy, čili žloutenky, byly doménou MUDr. J. Szanyho z Kliniky infekčních nemocí FN Hradec Králové. Aktuální informace o průběhu epidemie eboly ve světě prezentoval pplk. MUDr. A. Rybka z Centra biologické ochrany v Těchoníně.  Nové informace o výskytu a šíření HIV v ČR sdělil účastníkům semináře J. Pavlát ředitel Domu světla v Praze. Vybavení Biohazard týmu plzeňských záchranářů, včetně způsobu použití, prezentoval jeho vedoucí M. Brejcha. Sotva se svět částečně „otřepal“ z hrozby jménem ebola, vyskytla se další hrozba MERS, který se nebezpečně šíří. Mezi infekční onemocnění však nepatří pouze zmíněné vysoce nakažlivé nemoci. Nesmíme zapomínat na chřipkové epidemie. Infekce HIV, TBC či žloutenky nás mohou ohrozit kdykoli. ZZS Pk patří v oblasti připravenosti na infekční agens k těm nejlepším v ČR.

Proč vznikl tento specializovaný tým u naší záchranné služby?

V dnešní době, která umožňuje prakticky neomezené možnosti cestování i do těch nejexotičtějších koutů planety existuje reálné riziko, že si některý z cestovatelů ze své dovolené, služební cesty či mise přiveze nepěkný suvenýr v podobě např. hemoragické horečky. Stejně tak si do Plzeňského kraje může „přivést" některý z dělníků TBC.

Vysoce virulentních nákaz je celá řada. Jsme připraveni nejen na ně, ale i na setkání s biologickými agens. Ještě stále máme v paměti antraxové obálky, které na počátku milénia roznášeli američtí pošťáci.

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje chce být připravena na transport pacienta s podezřením či dokonce s prokázanou vysoce virulentní nákazou.

Celý článek

Ochranný oblek- overal s kapucí a nohavičkami

Vysoce odolný, protichemický oblek kategorie III, typu 3, 4 a 5 s kapucí. Overal zajišťuje uživatelům vysoký stupeň ochrany a komfortu při nošení. Vyrobený z třívrstvého kompozitního materiálu s polypropylenovým jádrem- vysoká odolnost při zachování nízké hmotnosti. Barva obleku je dobře viditelná i za snížených viditelnostních podmínek. Oblek je antistatický, odolný proti kyselinám, bakteriím, virům, krevním patogenům a infekčním agens. Švy svařeny ultrazvukem. Dvojité zapínání kvůli maximální ochraně. Rukávy umožňující spojení s rukavicemi těsnícími kroužky. Nohavice s integrovanými nohavičkami zajišťující maximální ochranu a komfort při nošení a dekontaminaci.

Celý článek

Napište nám