Aktuálně 2020

Viktoria Plzeň děkuje plzeňským záchranářům, předala jim 100 dresů

FC Viktoria Plzeň děkuje záchranářům, kteří stojí dennodenně v první linii a zachraňují naše životy. Aby jim fotbalisté alespoň trochu udělali radost v těžké době, věnovali jim 100 originálních dresů, které podepsali samotní hráči.

 "Fotbal není v tuto chvíli nejpodstatnější věcí. Bohužel nyní nemůžeme dělat našim fanouškům radost výkony na hřišti, rozhodli jsme se tedy alespoň trochu potěšit ty, kteří stojí v první linii a dennodenně pečují o naše zdraví," uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

 Právě on společně s trenéry Adrianem Guľou a Markem Bakošem dnes osobně předali na výjezdové základně Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v Plzni na Borech do rukou záchranářů 100 originálních hráčských dresů, které byly připraveny pro pohárové zápasy klubu v sezoně 2019/2020. Každý dres je vždy podepsán konkrétním hráčem, a navíc je k němu přiložen certifikát originality a poděkování.

 "Rovněž já bych chtěl všem záchranářům poděkovat, jejich práce si nesmírně vážíme. A samozřejmě bych je chtěl všechny pozvat na fotbal, jakmile to bude možné. U nás na stadionu budou vždy vítanými hosty a budeme se snažit vyhrávat i pro ně," řekl hlavní kouč Viktorie Adrian Guľa.

 „Fotbal a sport vůbec je s životem Plzeňanů spojený v posledních letech právě díky famózním výkonům plzeňské Viktorky. Jsme rádi, že v časech, které jsou náročné nejen pro nás, profesionální zdravotnické záchranáře stojící takzvaně v první linii, ale pro všechny naše občany, dochází k sounáležitosti mezi sportovci a zdravotníky. Pro nás všechny je důležité vést dál normální život i se svými koníčky, ať už jde o fotbal, hokej nebo divadlo. Proto jsme Viktoriánům za jejich gesto vděční a věříme, že vše překonáme a brzy bude líp,“ říká ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Pavel Hrdlička.

 V devět hodin ráno se improvizovaná slavnost uskutečnila přímo před garážemi ZZS PK v sídle záchranářů na Klatovské třídě. Za fotbalový klub FC Viktoria Plzeň dárky přivezli generální manažer Adolf Šádek, trenér Adrián Guľa a jeho asistent Marek Bakoš.

Text: FC Viktoria Plzeň a ZZS PK

Foto: Vítězslav Sladký 

Viktorka 1  Viktorka 2  Viktorka 3

Viktorka 6  Viktorka 4  Viktorka 5