Během tří vánočních svátků uskutečnili záchranáři Zdravotnické záchranné služby ZZS PK 415 výjezdů k pacientům.

Celý článek

 Plzeňský primátor Martin Baxa ocenil ve středu 12. prosince 29 lidí za mimořádné činy při záchraně života a majetku v tomto roce.

Celý článek

Pořad linka 112 nejen zcela odporuje realitě, ale informace, které poskytuje, mohou být nebezpečné!

Celý článek

Den pro zdraví nejen pro diabetiky se stává další tradiční akcí, kde krajští zdravotničtí záchranáři edukují veřejnost v první pomoci a laické resuscitaci.

Celý článek

 Podzimní počasí přineslo na Plzeňsku až hrozivý nárůst počtu dopravních nehod. Krajští zdravotničtí záchranáři vyjíždí v současnosti prakticky denně na silnice  k závažně poraněným i mrtvým.

Celý článek

 4.150 metrů. Taková je délka nejdelšího českého železničního tunelu u Ejpovic. Všechny složky IZS se tady dnes zúčastnily velkého prověřovacího cvičení. První vlak tudy projede už za týden.

Celý článek

 Krajští zdravotničtí záchranáři děkují starostovi Jiřímu Ondřejíčkovi a zastupitelům obce Dobřív za finanční dar 5.000,-Kč, který byl využit při nákupu transportní odsávačky Accuvac Lite nové generace.

Celý článek

Dnešní státní svátek probíhá ve znamení oslav 100. výročí České republiky. Na velkolepé přehlídce v Praze na Letné nechyběli ani záchranáři Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje se svojí technikou.

Celý článek

V polovině listopadu by mělo dojít k otevření a zprůjezdnění jižního tunelového tubusu nejdelšího železničního tunelu v ČR.

Celý článek

Včera proběhl v sídle krajských zdravotnických záchranářů Světový den záchrany života. Ten si klade za cíl seznámit laickou veřejnost se základy oživování při náhlé zástavě oběhu. Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje se již popáté přidala k nynější celosvětové akci (do loňska šlo o Evropský den záchrany života). 

Celý článek

Krajští zdravotničtí záchranáři se 3. října 2018 zúčastnili Dne Západočeské univerzity v Plzni.

Celý článek

Krajští zdravotničtí záchranáři zvou veřejnost do svého sídla v Plzni na Klatovské třídě 200i 16. října na Světový den záchrany života.

Celý článek

Dne 26. 9. 2018 se konal Večer Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, v rámci již tradičních Večerů Spolku lékařů v Plzni.

Celý článek

 Krajští zdravotničtí záchranáři se prezentují na mnoha podzimních akcích, kde nejenže předvádí svojí moderní techniku, ale také edukují veřejnost v 1. pomoci a laické resuscitaci. Nejinak tomu bylo například v Klatovech či Kdyni.

Celý článek

Státní svátek sv. Václava neboli Den české státnosti nepatřil pro krajské zdravotnické záchranáře ke klidným službám. Během dne se stalo několik dopravních nehod i dalších závažných stavů.

Celý článek

 Už osmý ročník prezentace všech složek IZS s názvem Bezpečná Šumava proběhl dnes, v sobotu 22. září, ve Slunečné u Prášil. Záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje zde představili vůz RZP s veškerým vybavením a po celou dobu edukovali veřejnost v laické resuscitaci dospělého i dítěte. Slavnostního zahájení Bezpečné Šumavy se zúčastnil i ředitel ZZS PK Pavel Hrdlička.

Celý článek

 Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje jsou už tradičně součástí veletrhu cestovního ruchu ITEP. Ten letos už počtrnácté obsadil od 20. do 22. září haly TJ Lokomotiva a představuje lákavé turistické cíle, regionální pochutiny i známé osobnosti. Připraveno je nafukovací planetárium, zábavná soutěž Putování po Zlaté stezce, prvorepublikový obývák a mnoho dalších zajímavostí.

Celý článek

 Rozsáhlý požár zachvátil v úterý ráno objekt ubytovny v Borské ulici v Plzni. Na místě je několik výjezdových skupin Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, inspektor provozu a speciální vůz pro případy hromadného postižení osob. Vypomáhají i sanitky nestátní převozové služby.

Celý článek

 Více než šest tisíc diváků navštívilo v pátek 7. září velkolepou inscenaci Smetanovy "nejnárodnější opery" Prodaná nevěsta, kterou na obří scéně pod širým nebem na náměstí Republiky uvedl Plzeňský kraj spolu s partnery jako oslavu 100. výročí vzniku republiky.

Celý článek

Už tuto neděli 9. září se uskuteční 11. ročník tradičního Plzeňského kardioběhu. Závod je pro mnohé účastníky přitažlivý zejména jedinečnou atmosférou i bohatým doprovodným programem.

Celý článek

 Středa 5. září - dva výjezdy, dva domácí porody, dvě narozené holčičky! 

Celý článek

 V Plzni na Borských polích spadl dnes v podvečer privátní čtyřmístný vrtulník Robinson R44. Ještě krátce před svým pádem kroužil v nízké výšce nad plzeňským náměstím Republiky. Následně se zřítil na jednu z hal zinkovny. V útrobách stroje americké výroby zahynuli čtyři lidé.

Celý článek

Krajští zdravotničtí záchranáři spěchali krátce před polednem do centra Plzně.

Celý článek

Poslední srpnová neděle pro krajské zdravotnické záchranáře rozhodně nepatřila ke klidným službám. Vyjížděli k dopravním nehodám, havárii letadla, oběšení i alergickým reakcím.

Celý článek

Letní dětské tábory se těší opět velkému zájmu, takže na některých z nich dětem prezentují svojí práci i krajští zdravotničtí záchranáři. Tradičně se tak děje například v Boněticích na Tachovsku.

Celý článek

 Sušický Den IZS patří k tradičním akcím, na nichž se prezentuje integrovaný záchranný systém. Nejinak tomu bylo i během letošní akce, která proběhla pod názvem "Den IZS Sušice 2018".

Celý článek

Přesně ve 23:43 se ve středu 1. srpna rozezněl telefon na zdravotnickém operačním středisku Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje.

Celý článek

 Současné tropické počasí přináší zvýšené riziko kolapsů z horka. Krajští zdravotničtí záchranáři vyjíždějí každý den k několika takovým příhodám.

Celý článek

 Za několik dní skončí českým školákům každodenní povinnosti a začnou vytoužené dvouměsíční letní prázdniny. Ty přinášejí krom radosti z volna a cestování každoročně také tisíce úrazů. Aniž bychom chtěli rodiče jakkoli děsit, mějme na mysli, že se každoročně několik desítek našich dětí v září už do školních lavic bohužel nevrátí…

Celý článek

Všechny složky IZS dnes ráno vyjížděly k požáru ubytovny v Ledecké ulici v Plzni. Krajští zdravotničtí záchranáři preventivně nasadili i vozidlo pro řešení mimořádných událostí s hromadným postižením osob.

Celý článek

Plzeňská Měšťanská beseda hostí ve dnech 19. - 20. června velkou mezinárodní konferenci s názvem GÜRD 2018.

Celý článek

 U zásahů se často potkávají. Zdravotničtí záchranáři a členové Horské služby ze Šumavy. Naposled bojovali společně o život šestašedesátiletého muže, který prodělal srdeční zástavu v hotelu Horizont na Špičáku. Mnohem častěji se ovšem setkávají u úrazů na sjezdovkách či cyklostezkách. Dnes slaví Horská služba Národního parku Šumava 70 let od svého založení.

Celý článek

 Úžasný zážitek - tak komentovaly děti z Mateřské školy v Železné Rudě návštěvu sídla Zdravotnické záchranné služby v Plzni. Nadšení z jejich zájmu však byli i záchranáři, jak nám potvrdila hlavní sestra ZZS Pk Mgr. Jana Průchová.

Celý článek

 V sobotu 9. června v půl deváté večer došlo na 48. kilometru dálnice D5 ve směru od Prahy na Rozvadov k vážné dopravní nehodě postarší dodávky Mercedes přepravující celkem osm osob. Jednalo se o pět dospělých a tři děti z Moldávie.

Celý článek

Záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje dnes zasedali na Krajském úřadu Plzeňského kraje.

Celý článek

 Vedle dálniční odpočívky na hraničním přechodu Rozvadov – Weidhaus se koná povolené shromáždění 250 mladých lidí. Do davu ve vysoké rychlosti najíždí kamion, jehož řidič byl postižen náhlou srdeční příhodou. Ještě před tím se střetne se třemi osobními automobily. Za sebou zanechává spoušť. Na místě umírá 15 osob, pětašedesát je zraněno těžce a osmdesát pět lehce. Dalších osmdesát lidí utrpí psychický otřes…

Celý článek

Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje uspořádal ve čtvrtek 17. května 2018 na náměstí T. G. Masaryka v Rokycanech již 13. ročník MEMORIÁLU JINDŘICHA ŠMAUSE ve vyprošťování a poskytování předlékařského ošetření zraněných při dopravních nehodách.

Celý článek

 Vážení kolegové,
z jihomoravské záchranky k nám doputovala prosba na podporu jejich kolegy, zdravotnického záchranáře Zdeňka Mikuly, kterého loni při cestě ze služby postihla vážná mozková příhoda. Od té doby je odkázán na pomoc druhých.

Celý článek

 Všichni, kteří zavítali 15.5. 2018 do plzeňského OC Olympia v Plzni - Černicích, mohli obdivovat práci operátorů zdravotnické záchranné služby a také si osvojit celou řadu poznatků důležitých pro záchranu života v kritických okamžicích.

Celý článek

V sobotu 12. května 2018 zajišťovala výjezdová skupina RZP z VZ Vlčice již poněkolikáté zdravotnický dozor na automobilové akci Ford Mustang Sprinty na letišti ve Tchořovicích u Blatné.

Celý článek

15. květen bude letos už podruhé v celé České republice dnem národní tísňové linky 155 zdravotnické záchranné služby.

Celý článek

Plné ruce práce měli krajští zdravotničtí záchranáři během dnešního Krajského půlmaratonu Plzeňského kraje, kterého se zúčastnilo na dva a půl tisíce běžců, z nichž 1.600 startovalo v hlavních závodech.

Celý článek

 Ve dnech 5. - 6. dubna 2018 proběhl ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Hradec Králové v prostorách Záchranného útvaru HZS ČR - záchranné roty Zbiroh certifikovaný kurz Pre-Hospital Trauma Life Support (PHTLS®) pro lékaře i nelékaře ZZSPk. Kurz úspěšně absolvovalo 20 lektorů Vzdělávacího a výcvikového střediska (VVS) ZZSPk.

Celý článek

Mezi dlouhodobé podporovatele Zdravotnické záchranné služby patří stříbrská společnost RSF Elektronik s.r.o.

Celý článek

 V sobotu 7. dubna 2018 se na domažlickém náměstí konal už jubilejní 15. ročník jednoho z nejextrémnějších hasičských závodů v Čechách, výstup na zdejší slavnou kostelní věž.

Celý článek

 Dnes dopoledne se krajští záchranáři sešli na výjezdové základně v  Rokycanech, aby poděkovali za spolupráci dlouholetému lékaři ZZS Pk Bedřichu Brožovi.

Celý článek

 Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje absolvovali během čtyřech velikonočních svátků celkem 561 výjezdů.

Celý článek

 Na sklonku března 2018 předvedli zdravotničtí záchranáři ZZS Pk statickou ukázku sanitního vozu pro MŠ a ZŠ v Dolní Bělé na severním Plzeňsku. Ta byla doplněna výkladem o činnosti a poslání zdravotnické záchranné služby.

Celý článek

 Smutná zpráva přišla v sobotu 24. března z Tachovska. Po dlouhé nemoci nás navždy opustil dlouholetý zaměstnanec ZZS Pk František Tichota, řidič zdravotnické záchranné služby oblasti Západ. Bylo mu pouhých 60 let.

Celý článek

 Krajští zdravotničtí záchranáři si dnes pozvali do svého sídla zástupce Nadačního fondu Šance onkoláčkům, aby jim předali symbolický šek na částku 78.260 korun.

Celý článek

K těhotné pacientce vyrazili krajští zdravotničtí záchranáři dnes po šesté hodině ráno do Tlučné. Jelikož operátorky vyhodnotily výzvu jako hrozící porod, zamířila na místo i výjezdová skupina s lékařem.

Celý článek

 Jak jsme informovali už včera, z Norska dorazil na Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje zbrusu nový bio box, nejmodernější ve střední a východní Evropě. Výjezdovou skupinu i okolí dokáže bezpěčně ochránit i před těmi nejnebezpečnějšími nákazami.

Celý článek

 Až od norského výrobce dorazil k plzeňským krajským zdravotnickým záchranářům zbrusu nový box pro přepravu vysoce infekčních pacientů. Zapůjčila jej na testování firma, která se na výrobu těchto zařízení specializuje.

Celý článek

 Sedmé Plzeňské dny urgentní medicíny jsou historií. Celostátní konference s mezinárodní účastí, tradičně pořádaná Zdravotnickou záchrannou službou Plzeňského kraje, po hektickém programu dnes po poledni skončila. 

Celý článek

 Ve čtvrtek 15. února 2018 v 8.45 zahálili MUDr. Ing. Robin Šín, MBA a MUDr. Bc. Pavel Hrdlička již 7. ročník Plzeňských dnů urgentní medicíny (PDUM). Konference s mezinárodní účastí bude po dva dny probíhat v Kongresovém centru Parkhotelu v Plzni.

Celý článek

 Ve dnech 15. a 16. února 2018 se už posedmé sejdou v Plzni zdravotničtí záchranáři z celé republiky i blízkého zahraničí. Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje pořádá další ročník prestižního kongresu s názvem Plzeňské dny urgentní medicíny. V prostorách Parkhotelu se sejdou špičkoví odborníci mnoha oborů.

Celý článek

Aplikace Záchranka a Horská služba ČR spojily své síly při záchraně raněného na horách

Celý článek

 Aktualizováno: 13. leden patřil v sídle krajských zdravotnických záchranářů na Klatovské třídě v Plzni řidičům a řidičkám plzeňských tramvají. Zaměstnance Plzeňských městských dopravních podniků na prohlídku pozval tiskový mluvčí ZZSPk Martin Brejcha.

Celý článek

Po tři dny cvičí Bio Hazard tým Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v rekreačním areálu Malá Paříž na Šumavě.

Celý článek

 Silvestrovské oslavy z pohledu krajských zdravotnických záchranářů neprobíhaly nikterak mimořádně. Jako obvykle řada lidí namísto zpěvem a tancem přicházející rok vítala přemírou alkoholu, rvačkami a hádkami. 

Celý článek

 Na adresu krajských zdravotnických záchranářů došlo další poděkování.

Celý článek