Krátce po čtvrteční půlnoci se na národní tísňovou linku 155 obrátil anglicky hovořící cizinec s tím, že jeho žena patrně rodí.

Celý článek

Krajští zdravotničtí záchranáři školili first respondery. Zatímco v sobotu 11. března probíhal kurz pro  zcela nové zájemce o toto dobrovolnické záchranářství, v neděli pak absolvovali opakovací lekce stávající first respondeři.

Celý článek

7. března před půlnocí se na tísňovou linku 155 obrátila pacientka ročník 1946 s tím, že trpí vysokým tlakem a bolestí na hrudi.

Celý článek

Dne 10. února spěchali krajští zdravotničtí záchranáři hned v sedm hodin ráno v Plzni na Karlovarskou ulici, kde srazil osobní automobil malého chlapce.

Celý článek

Po roce jsme se opět sešli v sále kongresového centra Parkhotelu Plzeň s kolegy ze všech koutů republiky. Zájem posluchačů o letošní ročník byl nadprůměrný, což nás velmi těší.

Celý článek

Další poděkování, tentokrát dokonce od lékařky, dorazilo na adresu krajských zdravotnických záchranářů.

Celý článek

Hned u tří velmi vážných pracovních úrazů zasahovaly všechny složky IZS během čtvrtka a pátku.

Celý článek

V neděli 19. února v poledne slavnostně otevřeme za účasti krajských zdravotnických záchranářů dlouho očekávaný Západní okruh Plzně.

Celý článek

Další milé poděkování obdržely výjezdové skupiny ZZS PK od pacienta Bohumila Vítka, kterého ošetřovaly po náhle vzniklých bolestech na hrudi na jednom z plzeňských parkovišť:

Celý článek

ZZS PK zveřejňuje kompletní program již XI. ročníku Plzeňských dnů urgentní medicíny, který pořádáme v kooperaci se společností Sanopharm CZ.

Celý článek

 Na adresu ZZS PK přišlo další poděkování, tentokrát od paní Kratochvílové, která se stala 8. ledna 2023 účastnicí dopravní nehody. Krajští zdravotničtí záchranáři jsou nejen potěšení, že jejich práce má smysl, ale zároveň děkují i za zpětnou vazbu.

Celý článek

Ve středu 11.ledna 2023 proběhlo ve FN Bulovka v Praze taktické cvičení zaměřené na simulaci příjmu pacienta v režimu vysoce nakažlivé nemoci. Zúčastnili se jej i záchranáři Bio Hazard týmu ZZS PK.

Celý článek

Město Plzeň při svém 13. ročníku slavnostního setkání ocenilo na sklonku roku osobnosti, které vykonaly mimořádné činy při záchraně lidského života a majetku.

Celý článek

Hledáme zájemce z řad laické veřejnosti v těchto vybraných lokalitách a jejich okolí.

Celý článek

Milé poděkování od maminky sedmiletého Prokůpka obdrželi v těchto dnech krajští zdravotničtí záchranáři z výjezdové základny Plzeň – Bory.

Celý článek