Aktuálně 2021

Jarní počasí vylákalo motorkáře. Dva nepřežili

Jarní teploty začátku tohoto týdne a následné svátky vylákaly mnohé příznivce jedné stopy oprášit své stroje po zimním spánku.

 Krajští zdravotničtí záchranáři bohužel zaznamenali několik vážných nehod. Hned v pondělí 29. března vyjížděly všechny složky IZS k nehodě motocyklisty na skútru k obci Raková na Rokycansku. Zhruba pětapadesátiletý řidič sjel do příkopu a narazil do pevné překážky. Zasahující lékař na místě bohužel musel konstatovat smrt kvůli zraněním neslučitelným se životem a zdravotnickým operačním střediskem aktivovaný vrtulník LZS byl odvolán.
 Podobně tragicky skončil i střet motorkáře s traktorem na výpadovce z Plzně na Karlovy Vary u Chotíkova 1. dubna před devátou hodinou večer. Sedmadvacetiletý řidič motocyklu Honda Hornet zde narazil do fekální cisterny tažené traktorem a zůstal pod ní zaklíněn, zatímco ho traktor táhl ještě asi pět metrů. Na místo okamžitě vyjely všechny záchranné složky, ale i tento muž bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem a veškerá poskytnutá pomoc byla marná.
 Další nehody už neměly tak tragickou dohru. Opět na hlavním tahu na Karlovy Vary u odbočky na Nevřeň havaroval další motocyklista v úterý. Na skútru vjel mimo vozovku a narazil do dopravní značky. Po následném pádu záchranáři řidiče r. 1946 ošetřili a transportovali s úrazem hlavy do Fakultní nemocnice v Plzni. Teprve sedmnáctiletý mladík pak zavadil s motocyklem při předjíždění u Litohlav o odbočující vozidlo Audi a skončil v kotrmelcích na vozovce. Naštěstí utrpěl jen lehčí zranění, se kterým jej záchranáři transportovali do nemocnice. Podobobné štěstí měl i další motorkář, který dostal včera smyk v Tachově u benzinové pumpy směrem na Planou. I ten byl při vědomí a s lehčím zraněním převezen na chirurgickou ambulanci.
 Nejen motocyklisty, ale i řidiče a cyklisty záchranáři nabádají každoročně k větší opatrnosti, neboť právě první teplé dny přináší obvykle velké množství podobných a mnohdy tragických nehod.

Text: Vítězslav Sladký

Foto: Archiv ZZS PK 

moto  rv 2