Aktuálně 2021

Město Tachov děkovalo záchranářům

 V pátek 30. dubna se odehrála na výjezdové základně Tachov Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje hned v devět hodin ráno malá slavnost. Zástupci města přišli osobně poděkovat zdravotnickým záchranářům za jejich mimořádné nasazení v boji s nemocí Covid-19.

 Starosta Tachova Mgr. Ladislav Macák společně s místostarostou Ing. Josefem Horáčkem a ředitelkou Městského kulturního střediska Boženou Vaňkovou překvapili záchranáře v čele s vedoucí lékařkou oblasti Západ Denisou Štruncovou obrovským dortem, jehož zdobí nejen marcipánová sanitka, ale také postavičky záchranářů v typických bílých ochranných oblecích, které se staly symbolem covidové doby. MKS pak přidalo dárkové poukazy na prohlídku tachovského zámku a jízdárny ve Světcích či krásné publikace s názvem Světce u Tachova v proměnách staletí.
 "I my, zdravotničtí laici, jsme si povšimli obrovského nárůstu počtu výjezdů, zejména v době, kdy na tom Tachovsko po stránce pandemie nebylo dobře. Po městě zkrátka neustále houkaly sanitky. Proto jsme se rozhodli teď, když se situace už výrazně zlepšila, záchranářům poděkovat za nezměrné úsilí, které občanům našeho regionu věnovali. Snad jim dort bude chutnat a vynahradí jim hořké chvíle, které v poslední době prožívali," uvedl starosta Ladislav Macák.
 Pozitivní trend ve vývoji epidemie potvrdila i lékařka Denisa Štruncová: "Situace se postupně stabilizuje. Ovšem zejména v lednu a únoru jsme si skutečně sáhli na dno svých sil. Nesmíme zapomenout, že nám pomohli i kolegové z dalších našich základen, zejména z Boru a Plané, abychom byli schopní postavit do služeb další výjezdovou skupinu RZP. Jak všichni víme, na Tachovsku není žádná nemocnice poskytující akutní péči, takže jsme většinu covidových pacientů směřovali do Domažlické nemocnice nebo do nemocnic v Plzni. S následnou dekontaminací trval jeden výjezd i tři hodiny. Všichni si přejeme, aby žádná pátá, šestá ani desátá vlna covidu už nepřišla. Ale pokud přijde, budeme připravení."
 Zatímco dort záchranáři ochutnali okamžitě, na prohlídku zámku a jízdárny si musí ještě počkat, až dojde k zmírnění vládních nařízení. Za milou pozornost DĚKUJEME!

Text a foto: Vítězslav Sladký 

tc 1  tc 2  tc 3

tc 4  tc 5  tc 6