Aktuálně 2021

Kryštůfek záchranář dostal novou tvář

Nadační fond Kryštůfek inovoval  svojí loutku Kryštůfka záchranáře, který dostal novou tvář.

 Projekt Kryštůfek záchranář je hlavní aktivitou Nadačního fondu Kryštůfek. Cílem zmíněného fondu je distribuce plyšové hračky Kryštůfka - záchranáře pro děti, které se ocitnou v péči zdravotnických záchranářů na palubě sanitního vozu či vrtulníku.

 Kryštůfek pomáhá snižovat úzkost a obavy dětí bez doprovodu rodičů a tím ulehčuje práci zdravotnickým záchranářům, lékařům i personálu nemocnic.
 Nadační fond se po několika letech rozohodl svojí loutku inovovat a modernizovat. Zdravotnickým záchranným službám po celé ČR ji nyní zasílá jako poděkování za boj s pandemiií nemoci Covid-19. Tento Kryštůfek je určen také pro propagační účely a akce, jako jsou Den dětí, Den otevřených dveří ZZS a pro fotografování dětí s maskotem ZZS.
 Myšlenka vytvořit modernější vzhled a vyrobit nového Kryštůfka záchranáře vznikla z návrhu Kateřiny Adamíkové pro inovaci projektu Kryštůfek záchranář. Chce takto podpořit a snad i zpříjemnit práci samotným zdravotnickým záchranářům. Společně s výtvarnicí Coufalovou a psychologem Lukášem Humplem se snažili vzhled nového Kryštůfka přiblížit co nejvíce skutečnému zdravotnickému záchranáři. Nyní má nově reflexní prvky, ale zůstal mu znak AZZS a na čepici číslo 155. Kryštůfek je vyroben z nového materiálu, příjemného na dotek. Jeho novou přidanou hodnotou se stala možnost hrát si s ním jako s maňáskem. Doufáme, že se stane příjemným pomocníkem záchranářů při navázání komunikace s ošetřovaným dítětem.

Text: Vítězslav Sladký, Kateřina Adamíková

Foto: Martin Brejcha 

Kryštof 1  kryštof 2