Aktuálně 2021

Záchranáři z Bio Hazard teamu cvičili společně s infekcionisty

Záchranáři Bio Hazard teamu Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje dnes cvičili společně se Zásahovým týmem Infekční kliniky FN Plzeň.

Tématem cvičení bylo zajištění a ošetření pacienta s VNN - STOÚ 2021 - poznatky a zkušenosti s vysoce nebezpečnými nemocemi dle charakteru Covid-19. Dalším záměrem bylo zaměřit se na nové postupy dle STČ 16A/IZS (mimořádná událost s podezřením na výskyt vysoce nakažlivé nemoci ve zdravotnickém zařízení nebo v ostatních prostorech).

Seminář byl rozdělen na teoretickou a praktickou část. K samotnému provedení byl využit podzemní kryt ve FN Plzeň v areálu Lochotin. Záchranáři děkují kolegům z Infekční kliniky FN Plzeň za dlouhodobě skvělou spolupráci a další prohloubení znalostí při společných postupech.

Opět se prokázalo, že štětí přeje připraveným: Bio Hazard team ZZS PK vznikl dávno před začátkem pandemie nemoci Covid - 19, se záměrem chránit pacienty, obyvatelstvo i zasahující záchranáře především před nemocemi zavlečenými z exotických krajin, jako je antrax, ebola nebo SARS. Znalosti členů Bio Hazard teamu, zejména při práci ve speciálních ochranných oblecích, pak využily úplně všechny výjezdové skupiny v nelehké době covidové.

Ač se, jak všichni doufáme, situace postupně stabilizuje, Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje chce být i nadále plně připravena na transporty pacientů s podezřením na vysoce virulentní nákazu.

Text: Denisa Ralbovská, Vítězslav Sladký

Foto: ZZS PK a FN Plzeň

 

bio 4

 

bio 1

 

bio 2

 

bio 3